Építettek egy 90 tonnás 3D nyomtatót, űrrakétát készítenek vele
Az amerikai Rocket Lab 3D-nyomtatással állítaná elé a szénszálas kompozitból készülő Neutron rakétáját, aminek gyártásával így 150 ezer munkaórát spórol meg.
Az amerikai Rocket Lab 3D-nyomtatással állítaná elé a szénszálas kompozitból készülő Neutron rakétáját, aminek gyártásával így 150 ezer munkaórát spórol meg.
Soha nem volt még példa arra a világon, hogy egy egész lakónegyedet nyomtasson ki valaki. Mindez hamarosan valósággá válik.
Minden 3D-nyomtatónál gyorsabb lehet az amerikai UC Berkeley mérnökeinek fejlesztése – állítják a szakemberek. A SpaceCAL nevű szerkezetnek az űrutazások során lehet majd nagy hasznát venni.
A Firestorm Labs nevű amerikai cég szerint nagy segítség lehet a frontvonalban az a 3D-nyomtató, amely félig automata üzemmódban állítja elő a harci drónokat.
Nagy előrelépést érhetett el a tudomány, sikerülhetett ugyanis kifejleszteni egy olyan megoldást, amivel konkrétan az emberi testben lehet tintából orvosbiológiai eszközöket létrehozni.
Három cég összefogásában született meg az a 3D-nyomtatott épület, mely amellett, hogy sokkal jobban ellenáll a földrengéseknek, még környezetbarátabb is a hagyományos építőipari megoldásoknál.
A Concr3de vállalat 3D-kőnyomtatója sikeresen rekonstruálta a Notre-Dame-székesegyház egyik szobrának 30 centiméter magas modelljét. Az eredmény egy egyetemi vizsgálat szerint is meggyőző. A nyomtató megépítése ugyanakkor alapos munkát igényelt, nem lehetett akármilyen alkatrészekből összeállítani.
Az AnkerMake M5-re egyelőre csak a Kickstarteren lehet előrendelést leadni, de az már most látszik, hogy komoly kereslet van az újfajta 3D-nyomtatóra.
A Minnesotai Egyetem szakemberei két, már meglévő, a 3D-nyomtatáshoz használt eljárást ötvöztek, amellyel egy 64 pixeles OLED kijelzőt tudtak nyomtatni.
A tudósok arra szeretnének választ kapni, ki lehet-e nyomtatni a helyszínen a Marsra és a Holdra szánt épületeket.
Az amerikai Maine-i Egyetem kutatóinak hála a jövőben a hajók gyártása is gyorsabb és környezetkímélőbb lehet.
A robotika az egyik utolsó, alig automatizált ágazatot, az építőipart is meghódítani készül. A technológiai áttörést a lakások iránti igény ugrásszerű megugrása és az akut munkaerőhiány is segíti.