Szerintük ne írják elő, mit, mikor és hogyan mondhatnak, vagy azt, hogy milyen ékszereket viselhetnek.
A Forma–1 pilótáinak szövetsége, a GPDA nyílt levélben fordult a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) elnökéhez, Mohammed bin Szulajemhez, amelyben kifogásolják, hogy az utóbbi időszakban Max Verstappen és Charles Leclerc káromkodásáért kapott büntetéseket.
A GPDA tagjai, köztük az igazgatói szerepet betöltő George Russell és az elnöki posztot betöltő Alex Wurz úgy vélik, hogy az FIA hozzáállása túl szigorú, és a pilótákkal való kapcsolat kezelésében nagyobb belátást várnak el. Emlékezetes, hogy nemrégiben egy kijelentése után Max Verstappent trágár szavakért közmunkára kötelezték, Charles Leclerc pedig 10 ezer eurós pénzbírságot kapott hasonló okból. Verstappen azóta nem is nagyon mond semmit a hivatalos sajtótájékoztatókon, csak a legszükségesebbeket, jelezve, hogy nem ért egyet a szervezet hozzáállásával.
A pilóták szervezete hangsúlyozta, hogy megértik a sporthoz szükséges fegyelmet, ugyanakkor különbséget szeretnének tenni a sértések, valamint azon szituációk között, amikor a helyzetből adódóan becsúszik egy-egy erősebb kifejezés. A levélben felhívták a figyelmét az FIA elnökének is, hogy ő is legyen figyelemmel saját kommunikációjára a pilótákkal kapcsolatban, miután Szulajem őket káromkodó rapperekhez hasonlította. Emellett megemlítették, hogy nem szorulnak a FIA útmutatásaira abban a kérdésben sem, hogy viselhetnek-e ékszereket, illetve hogyan hordják az alsóneműjüket.
A GPDA arra is felhívta a figyelmet, hogy a pénzbírságok átláthatósága és célzott felhasználása is problémás. Az elmúlt években több alkalommal kérték, hogy az FIA részletezze, mire fordítja az összegyűjtött pénzbírságokat, és biztosítson átláthatóságot. A pilóták szerint ezeknek az összegeknek a sorsáról közösen kellene dönteniük az FIA-val, az F1 vezetőségével és a csapatokkal, így ezek a pénzek valóban a sportág javát szolgálhatnák.