Autó HVG 2024. október. 07. 07:59

Kicsi, könnyű és nagyon erős: felturbózott új sportkocsival rukkolt elő a Lotus

A Lotus Emira legújabb turbós változata kereken 400 lóerős teljesítményt szabadít rá az aszfaltra.

A közelmúltban volt szerencsénk zárt pályán megcibálni egy picit a Lotus új versenyautójának, az Emirának a bajszát, mely szuperkönnyű és kompakt sportkocsiból most egy új változat érkezett.

Lotus Emira Turbo SE
Lotus

Az Emira Turbo SE 40 lóerővel nagyobb teljesítményű és 50 Nm-rel nyomatékosabb az Emira Turbónál, ami 18 km/h-val magasabb végsebességet és 0,3 másodperccel jobb 0-100-as szintidőt tesz lehetővé.

A Mercedes-AMG-től származó 2 literes 4 hengeres turbós benzinmotor immár kereken 400 lóerős teljesítményű, vagyis ugyanolyan erős, mint az Emira V6-ban lévő 3,5 literes kompresszoros V6-os Toyota erőforrás.

Lotus Emira Turbo SE
Lotus
Lotus Emira Turbo SE
Lotus

Az Emira Turbo SE 4 másodperc alatt gyorsul fel álló helyzetből 100-as tempóra, és a gyorsulásának csak 290 km/h-nál szakad vége.

Míg a Turbo és a Turbo SE kizárólag nyolcfokozatú duplakuplungos automata váltóval készül, addig a kicsit nehezebb V6-os kivitel hatfokozatú automata és kézi váltóval is rendelhető.

Lotus Emira Turbo SE
Lotus
Lotus Emira Turbo SE
Lotus
Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.