Autó MTI 2023. október. 20. 10:25

A használtautó-piac is nagyon várja a magas infláció végét

Ötödik hónapja szinte változatlan a gazdát cserélő személyautók száma.

Szeptemberben 70 900 személygépkocsi cserélt gazdát, ez 5,8 százalékkal haladja meg a tavaly szeptemberi szintet. A havi adásvételek száma május óta stabilan 70 ezer körül alakul, a felfelé irányuló kitörést továbbra is a keresleti korlátok nehezítik – közölte a JóAutók.hu portál.

A magyarországi használtautó-piacon a hat leggyakoribb márka az Opel (11 százalék), a Volkswagen (10,2 százalék), a Suzuki (8,6 százalék), a Ford (7,9 százalék), a BMW (6,3 százalék), valamint a Skoda (5,2 százalék), amely idén került először a Mercedes elé, egyelőre csupán hajszálnyival. A hat leggyakoribb márkát képviselő személyautók teszik ki a teljes forgalom több mint 49 százalékát

Halász Bertalan, a JóAutók.hu vezérigazgatója szerint a szeptemberi növekedés oka nem a piac felpattanása, hanem a tavalyi alacsony bázis. Érzékelhető elmozdulásra leghamarabb az év fordulóján számíthatunk: ekkorra az infláció lassulásával beindulhat a reálkeresetek lassú növekedése, miközben a vásárlások számát komolyan befolyásoló hitelezés kamatszintje is jelentősebb csökkenésnek indulhat.

A használtautó-piacon 2023 első kilenc hónapjában 617 100 személyautó cserélt gazdát, 2,5 százalékkal kevesebb az előző év hasonló időszakában regisztrált 632 800-nál. Az importált használt autók száma ugyanebben a periódusban szinte pontosan 80 ezer darab volt, ami 19,5 százalékkal marad el az egy évvel korábban mért 99 300-tól – ismerteti a közlemény.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.