Autó hvg.hu 2021. április. 11. 18:12

Bemutatjuk a világ legfiatalabb új dollármilliárdosát, aki saját erejéből lett az

Austin Russel azzal kezdte, hogy 12 évesen egy Nintendo DS-t megpróbált mobiltelefonná alakítani, mert nem vehetett magának sajátot. Mára a világ egyik legígéretesebb autóipari techcégének tulajdonosa.

Az idehaza még kevéssé ismert Austin Russel azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy bekerült a Forbes a világ legifjabb dollármilliárdosait felsoroló listára. Ráadásul 2,4 milliárd dolláros vagyonát kizárólag saját magának köszönheti.

A most 26 éves Russel a Luminar Technologies tulajdonosa, a cég úgynevezett lidar technológiát fejleszt, amely elengedhetetlen kelléke az önvezető autók fejlesztésének.

Russel persze világ életében csodagyerek volt – a GQ magazin róla írott anyaga szerint. Kétévesen megtanulta a periódusos rendszer elemeit, majd hatodikosként egy Nintedo DS-ből fabrikált mobiltelefont, miután a szülei megtiltották, hogy vegyen egyet. 10 évesen már kódolt és 13 évesen adta be első szabadalmát, ami egy víz-újrahasznosító rendszer volt.

Kihagyta a középiskolát is, helyette a Kaliforniai Egyetem Beckman intézetében tanult, hogy többet megtudjon a lézertechnológiákról. Később a Stanford Egyetemre ment fizikát tanulni, de úgy döntött, hogy abbahagyja, miután ösztöndíjat kapott Peter Thieltől, a Szilícium-völgy egyik leghíresebb befektetőjétől, akinek révén 16 éves korában megalapíthatta a Luminar Technologies-t.

A cége olyan lézeralapú távérzékelést végző szoftvereket és hardvereket fejleszt, amelyek az önvezető járművek közelébe kerülő tárgyak azonosítására szolgálnak. Jelenleg a legnagyobb autógyártók közül a Volvo és a Toyota a termékei fő vásárlói.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Élet+Stílus Nemes Nikolett 2024. december. 28. 18:00

Pisszeghet, sípolhat, szisszenhet és pöföghet a befőttesüveg, de pont ez a jó: így  fermentáltunk savanyú káposztát

Csodás vitamin- és tápanyagbombával kényeztethetjük a mikrobiomunkat a téli ínség idején, ha fermentált ennivalókat fogyasztunk. Többek között savanyú káposztát is készíthetünk ezzel a módszerrel – elmondjuk, hogyan érdemes csinálni lépésről lépésre, mit kell tudni a sózásról, fűszerezésről, hogyan kombináljuk az alapanyagokat, és mire figyeljünk különösen az erjesztés során.