Autó hvg.hu 2020. augusztus. 03. 16:04

Derékig érő vízen is átmehet ez a kisbusz

A Terrastorm kiválóan alkalmas mentőként nehéz terepre is.

Az eredetileg Ukrajnából származó márka, a 2016-ban alapított Torsus Csehországban, Novo Mestóban működik, s négykerék-meghajtású terepjáró buszokat és mikrobuszokat fejleszt. A legfontosabb termékük a Terrastorm off-road jármű, amelynek kiindulópontja a Volkswagen Crafter furgonja.

A Torsus motorokat nem fejleszt: a VW kétliteres, 140 lóerős, illetve 340 Nm-es, valamint a 176 lóerős, 410 Nm-es dízelmotorjait használja, amelyek hat- vagy nyolcsebességes sebességváltóval érkeznek.

Torsus
Torsus
Torsus
Torsus

A leírás szerint az átalakított, mindenen átgázoló mikrobuszokban 20 utas számára van hely. A Terrastorm alatt Bilstein lengéscsillapítók dolgoznak, a kerekek a BF Goodrich All Terrain kínálatából származnak, a hajtás pedig természetesen zárható hátsó differenciálművet kapott a terepen való boldoguláshoz.

Torsus

A motort, a hűtőt, a sebességváltót, a hátsó tengelyt, az üzemanyag-tartályokat és az AdBlue-t 5 milliméteres dupla lemezek védik. A jármű szabad hasmagassága 290 milliméter, amihez 690 milliméteres gázlómélység társul, de lehet olyan variánst is rendelni Deep Wave fantázianéven, amely akár 820 milliméteres vízen is átkel gond nélkül.

A Torsus a Terrastormot kereskedelmi járműként is kínálja, az árcédulán 57 461 euró szerepel, ami közel 20 millió forint.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.