Autó MTI 2020. május. 18. 10:33

Olasz állami segélyt kaphat, bár hivatalosan most épp holland a Fiat

Ötvenötezer alkalmazottja van a Fiat Chrysler Automobiles konszernnek Olaszországban.

Az olasz–amerikai Fiat Chrysler Automobiles (FCA) konszern jogosult olasz állami hitelgaranciára annak ellenére is, hogy külföldön van a székhelye Giuseppe Conte olasz miniszterelnök szerint.

Számtalan olasz dolgozót foglalkoztató olaszországi üzemekről van ugyanis szó – szögezte le egy sajtókonferencián.

Az olasz Fiat és a Chrysler egyesülésével létrehozott FCA csoport székhelyét 2014-ben Hollandiába helyezték át, adóilletőségét pedig Nagy-Britanniában jegyeztették be. Olasz médiajelentések szerint az FCA 6,3 milliárd eurós hitelért folyamodott állami garanciával.

Az autógyár, az értesüléseket megerősítve, közölte, hogy tárgyalások folynak a kormánnyal az olasz SACE exporthitel-biztosító társaság által nyújtandó hitelgaranciáról. "Tárgyalásokat folytatunk az Intesa Sanpaolo pénzintézettel, a legnagyobb olasz bankcsoporttal egy 5 éves futamidejű hitelkeretről, ami kizárólag a csoport olaszországi tevékenységének a finanszírozását szolgálná" – fogalmaz a közlemény.

A konstrukció a beszállítói láncban dolgozó mintegy tízezer olasz kis- és középvállalatnak is további támogatást jelentene a konszern olaszországi üzemeinek április végi újraindítása után – hangsúlyozta az FCA közleménye.

Visszatérhet a Fiat Punto

Az olaszok korábbi népszerű városi autója a hírek szerint 2022-ben kerülhet újra piacra.

A konszern becslése szerint a járműipar az olasz bruttó hazai termék 6,2 százalékát állítja elő. Az FCA konszern 55 ezer alkalmazottat foglalkoztat Olaszországban. Az FCA a napokban tette közzé negyedéves eredménybeszámolóját, amelyben 1,7 milliárd eurós veszteséget jelentett az első negyedévre a járványvédelmi korlátozások következményei miatt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.