Autó hvg.hu 2020. április. 06. 15:45

Most már elektromos sugárút is van Londonban, ahol a lámpaoszlopokról lehet tölteni a villanyautókat

Az Egyesült Királyság első úgynevezett elektromos sugárútját az aszfalt megbontása nélkül alakították ki.

Minden rendben lesz
Friss cikkek a témában

Electric Avenue W9. Ez a neve az Egyesült Királyság első elektromos sugárútjának. A mintegy 800 méter hosszú londoni útszakaszon a berlini központú Ubitricity, a müncheni Siemens és a westminsteri városi tanács együttműködésével 24 lámpaoszlopot alakítottak át úgy, hogy azokról elektromos autókat lehessen tölteni.

Siemens

A német cégek a meglévő infrastruktúrát alakították át, így a rendszer telepítéséhez nem kellett felbontani az utat vagy a járdát, nem volt szükség új kábelek lefektetésére.

Az autó és a töltőpont között egy SmartCable (okoskábel) teremt kapcsolatot, mely méri, hogy a csatlakoztatott elektromos-, vagy plugin hibrid autók mennyi energiát vesznek fel, és a tulajdonosoknak ez alapján kell fizetniük a töltésért.

Siemens

Westminsterben eddig összesen 296 lámpaoszlopot alakítottak át hasonló módon, és az Electric Avenue W9 az első olyan útszakasz, melynek összes oszlopán lehetőség nyílik a részben, vagy teljesen elektromos autók töltésére. A helyi elektromos töltőhálózat bővítésén tovább dolgoznak, az első elektromos sugárút közelében heteken belül két további úton alakítanak ki új töltőpontokat.

A Ubitricity és a Siemens eddig 1 300 töltőpontot telepített Londonban.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.