Autó hvg.hu 2020. április. 02. 16:50

Ismét változik a BKK-járatok menetrendje

Hiába módosítottak szerdán a menetrenden, a reggeli járatokon még mindig zsúfoltság volt. Hétfőtől újabb változás jön.

Hétfőtől a tanszüneti menetrend szerint indulnak a budapesti tömegközlekedés járatai – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

A BKK szerint az április 1-jén életbe léptetett új menetrenddel és annak csütörtöki korrigálásával az volt a céljuk, hogy a nemzetközi gyakorlatban is használatos, 30 százalékos telítettségi mutatót alkalmazhassák a járműveken. Mivel az átlagosan 20-30 százalékos telítettség is zsúfoltságérzetet keltett az utasokban, illetve a főpolgármester is azt kérte, hogy vizsgálják felül a jelenlegi menetrendet, a cég a tanszüneti menetrend visszaállítása mellett döntött.

Mivel a változást csak hétfőn tudják életbe léptetni, számos vonalon a csütörtökihez képest további sűrítéseket alkalmaznak már pénteken is. Így a kora reggeli, reggeli órákban sűrűbben jár majd a 3-as, a 4-es és a 6-os villamos, az M3-as metrópótló busz, a 23-as buszcsalád járatai, az 5-ös, a 9-es, a 31-es, a 45-ös, a 66-os, a 85-ös, a 99-es, a 133E, a 159-es, a 196-os busz. A 104-es járat vonalán a rövidebb buszok helyett csuklós járművek közlekednek majd, ezzel segítve, hogy távolabb állhassanak egymástól az emberek.

A hétfőtől induló tanítási szünetben érvényes menetrend – amelyben a kapacitás csupán 10 százalékkal marad el a máskor megszokottól – a hajnali, kora reggeli, reggeli időszakban, valamint a délutáni csúcsidőben is a csütörtökinél lényegesen sűrűbb járatindulást jelent.

Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.