A kecskeméti maffiaperből is ismert M. Richárdot péntek reggel vezetőszáron vitték az ügyét tárgyaló bíróságra.
A 24.hu azt írja, péntek reggel az előkészítő üléssel megkezdődött a Dózsa György úti balesetben érintett M. Richárd pere. A lapnak a helyszínen sikerült beszélnie a férfi barátnőjével, ő azt mondta,
Ez még csak az előkészítő ülés, nem vagyok ideges. És biztos vagyok abban, hogy nem fog sokáig tartani. Ricsivel szerencsére tudom tartani a kapcsolatot. Havonta kétszer ugyanis meglátogathatom.
A tárgyaláson ott volt a tragédiában elhunyt egyetemista fiú édesapja és testvére is. Az apa, Molnár József úgy fogalmazott, "remélem, jó sokáig rács mögött marad. Biztos vagyok abban, hogy nem fogja elfogadni azt a büntetést, amit az ügyész felajánl majd neki."
Az új büntető eljárás lehetőséget kínál arra, hogy ha a vádlott beismerő vallomást tesz, és lemond a tárgyalás jogáról, akkor az ügyész konkrét javaslatot tegyen a büntetés időtartamára – írja a lap.
7 év 2 hónapot kértek rá
Az ügyész 7 év 2 börtönt kért M. Richárdra, a balesetben érintett másik sofőrre, N. Józsefre pedig két év fogházat, azt három év próbaidőre felfüggesztve.
A tárgyaláson megszólalt M. Richárd is, egy kerékpárossal szembeni garázdaságáról nyilatkozott. A garázdaság és a testi sértésben lévő vádiratot elfogadta, azt mondta, indulatos volt, és valóban bántalmazta a sértettet. A közúti veszélyeztetést viszont nem fogadta el.
A Dózsa György úti balesettel kapcsolatban azt állította,
Őszintén sajnálom az elhunytakat és a sértetteket. Semmilyen szándékosság nem volt bennem. A vádiratban lévő dolgokkal teljesen egyetértek, de azzal nem, hogy direkt gyorsítottam volna a baleset előtt.
A másik sofőr nem ismerte be bűnösségét, ügyvédje pedig védence felmentését kérte, miután egyetértett a vádiratban foglaltakkal, a jogi minősítést azonban nem fogadta el.
M. Richárd védője arról beszélt, hogy védence szívbeteg és a fogvatartása komoly kihatással lehet a betegségére is, kórházi kezelésre szorul, és bármikor bekövetkezhet a tragédia, ezért kérte a szabadlábra helyezési kérelmét. "Végig együttműködtem a hatósággal, de most életmentő műtétre van szükségem" – mondta M.
Április 15-én folytatják
A szabadlábra helyezési indítványt a bíró elutasította, ugyanis ezzel kapcsolatban már született egy nem végleges bírósági döntés, amit még nem bíráltak el másodfokon. Az előkészítő ülés ezzel véget ért, M. Richárd pere április 15-én folytatódik.
A balesetben elhunyt fiú édesapja azt mondta, a 7 év 2 hónap kevés, de tisztában van azzal, hogy a jogszabályok mit írnak elő, azt reméli, hogy ez nem fog csökkenni az eljárás lefolytatása alatt.
A baleset részleteiről itt írtunk.