Autó hvg.hu 2018. szeptember. 30. 12:09

Megálmodták a legdrágább Ferrari mai változatát

Néhány hónapja volt hír, hogy visszatérhet a jelenlegi legklasszikusabb Ferrari, a 250 GTO egy mai változatban. Olyan cégek áltak már az ötlet mögé, mint a Pirelli. Most egy dizájnercég tervezgette a külsejét is.

Az Ares Design, amely nem tartozik a legrégebbi cégek közé, de azért csináltak már pár olyan munkát, amire felfigyelt a világ, mint például ez a Chevrolet Corvette, ami egy retromodern darab, most a Ferrari 250 GTO-ra ötleteltek.

Az alaphír a Ferrari esetében az, hogy néhány hónapja, az akkor még Ferrari-elnök és azóta sajnos elhunyt Sergio Marchionne a Genfi Autószalonon belengette, hogy folytatnák a Ferrari 250 GTO gyártását.

Ares Design

Ennek a járműnek egyik példánya birtokolja jelenleg a világ legdrágább sportkocsija címet. Egy ilyen 1962-es évjáratú Ferrari 250 GTO-ért fizették ki a legnagyobb összeget: a Bonhams 2014. augusztusi árverésén 38 millió 115 ezer dollár ellenében cserélt gazdát. Ez 11 milliárd forintot jelent.

A Ferrari 250 GTO-ból csupán alig készült pár tucat 1962 és 1964 között. Amellett, hogy a kétajtós, 880 kilogramm tömegű sportkocsi motorházteteje alatt egy 300 lóerős 4 literes V12 erőforrás rejtőzött – mely egy ötsebességes váltó közreműködésével juttatja erejét az aszfaltra –, nyilvánvalóan az (is) hozzátesz az árhoz, hogy csupán 39 darab készült belőle. A jelek szerint azonban hamarosan még több lehet belőle.

A Ferrari 250 GTO mai megfelelőjének alapja, a 812 Superfast lehet, vagyis egy klasszikus V12-es motor,ú modell, amely 6.5 literes és nagyjából 800 lóerős. Ez a minimum elvárás talán egy ilyen projekt esetében.

Ares Design
Ares Design
Ares Design

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.