Autó hvg.hu 2018. március. 12. 08:21

Elárverezik ezt a patika állapotú Lamborghinit, alig 22 km van benne

Az alábbi az egyik legutolsóként legyártott Diablo, amit a Lamborghini készített. Még a széltől is óvta a tulajdonosa.

Ha ma valaki kiejti a Lamborghini nevét, az embernek rögtön az Aventador – és annak különböző változatai –, vagy épp a nemrég bemutatott Urus jut eszébe. Pedig van néhány olyan modell, amire érdemes emlékezni a cég történetéből.

Ilyen péládul a Diablo, amit 1990-től egészen 2001-ig gyártott a Lamborghini. Összesen 2884 darab került le a futószalagról, és mielőtt végleg pontot tettek volna a gyártás végére, még egy speciális változatot készítettek belőle. A Lamborghini Diablo VT 6.0 SE-k 2001-ben hagyták el a Sant’Agata Bolognese-ben található gyárat, és csupán 42 darab készült belőle.

RM Sotheby
RM Sotheby
RM Sotheby

A kocsi 550 lóerőt és 620 Nm nyomatékot szabadított az aszfaltra, miközben 1625 kg-ot kellett megmozgatnia. A 42 modellből 21 Oro Elios, 21 pedig Marrone Eklipsis árnyalatban készült, ez utóbbiból pedig most eladó az egyik utolsó példány.

RM Sotheby
RM Sotheby
RM Sotheby
RM Sotheby
RM Sotheby

Az RM Sotheby hamarosan árverésre bocsátja az alábbi modellt, ami a 40. volt a 42 legyártott autó közül. Az autóra annyira vigyáztak, hogy olyan, mintha most gurult volna ki a gyárból. A kilométerórája ennek megfelelően csupán 14 mérföldet (kb. 22,4 km) mutat.

Az aukciósház szerint a kocsi értéke 300 000 és 350 000 dollár között mozog (kb. 76 és 88,6 millió forint), de nem kizárt, hogy a licit valahol 412 ezer dollárnál (kb. 104,3 millió forint) áll majd meg.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.