Autó hvg.hu 2017. május. 16. 10:25

Nem lesz hibrid Porsche 911-es, eláruljuk miért

Az ikonikus német sportkocsi lemezei alá továbbra sem költöznek be nagy aksipakkok. Sokak örömére.

A Porsche a közelmúltban többek közt a Cayenne divatterepjáróból és a Panamera luxusautóból is készített olyan változatokat, melyek a fejlett hibrid hajtásláncuknak köszönhetően hazánkban büszkén viselhetik a polgárpukkasztásra remek zöld rendszámot. Eddig úgy tudtuk, hogy hamarosan a kétajtós 911-es modell is hasonló hibrid technológiát fog kapni, erre azonban végül mégsem kerül sor.

August Achleitner, a 911-es és 718-as modellek fejlesztését vezető német szakember elmondta, hogy elsősorban azért nem kerül plug-in hibrid technológia a 911-esbe, mert az akkumulátorcsomag jelentősen megnövelné az ikonikus sportkocsi tömegét. Ezenkívül a Porsche azért sem tartja életképesnek a plug-in hibrid 911-est, mert annak a részben a hibrid 918 Spyderből eredeztethető technológiája jelentős extra költségeket tenne ki, és emiatt a 911-esen realizált nyereség a vártnál kisebb lenne.

A 911-es tehát egyelőre megmenekült a részleges elektromosítástól, azonban nyílt titok, hogy a gyártó által egyelőre csak Mission-E néven emlegetett, tisztán elektromos új modell 2020-ban tömeggyártásba fog kerülni, tehát a gyártó egyértelműen nyitott az új trendek irányába. Nincs is ezzel baj, azzal pedig főleg nincs, hogy a 718-asból érkező legsportosabb változatba nem 4-, hanem 6-hengeres motor fog kerülni.

Autoweek

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.