Autó hvg.hu 2017. április. 18. 08:35

Lehet, hogy a kínaiak is megtanultak szép autót rajzolni?

Ezt az új járgányt nem lehet csak egy szimpla legyintéssel elintézni, hogy "na megint egy újabb kínai gagyi".

A kínai autógyártók közelmúltban érkezett termékei európai szemmel nézve általában nem sikerültek túl szépre. Voltak olyan gyártók, melyek neves nagy márkák népszerű modelljeit próbálták lemásolni, általában minimális sikerrel, és akadtak olyan vállalatok, melyek saját formatervvel rukkoltak elő, de a végeredmény a legtöbb esetben igen véleményesre sikeredett. Most azonban megérkezett ez a kínai csoda:

Roewe

A mellékelt képeken a SAIC Motor által 2006-ban alapított Roewe legújabb divatterepjáró koncepciója látható. A Shanghai Auto Show keretein belül leleplezett Vision-E Concept designja a sajtófotók alapján nemcsak egészében, hanem részleteiben is szerethetőnek tűnik. Ráadásul a koncepcióból 2018-ban várhatóan realitás lesz, vagyis sorozatgyártásba fog kerülni a most debütált autóhoz képest csak kisebb változtatásokon áteső végleges változat.

Roewe

A két villanymotor által mozgatott Roewe Vision-E Concept teljesítményadatai egyelőre ismeretlenek, azt viszont már tudni lehet, hogy az elektromos SUV 4 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100-ra. Az 500 kilométeres hatótávúnak ígért újdonság akkumulátora 15 perc alatt 80 százalékosra tölthető, és még vezeték nélküli töltési lehetőség is elérhető lesz hozzá.

Roewe
Roewe
Roewe
Roewe
Roewe

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.