A trükkös festés valószínűleg hatékonyabb, mint egy fekvőrendőr vagy egy közlekedési lámpa.
Két indiai művésznő, Saumya Pandya Thakkar és Shakuntala Pandya nemrég úgy döntött, egy olyan megoldást alkalmaz a gyalogátkelőhelyeknél, ami sokkal biztonságosabbá teheti a gyalogosok számára az átkelést az úttesten. A probléma ugyanis ott is ugyanaz, mint ami nálunk (és valószínűleg a világ többi részén is): az autósok nem állnak meg, de sokszor még csak nem is lassítanak, hogy a gyalogosok át tudjanak menni az egyik oldalról a másikra. A két művésznő ezért fogta magát, és 3D-hatású zebrákat kezdett készíteni – számolt be róla az Archpaper.
Az ötletet nyolc éve már Kínában is felbukkant, ám ettől még nem lesz rá kevésbé szükség. A trükk tulajdonképpen az, hogy a festésnek köszönhetően az autós szemszögéből olyan lesz az átkelőhely, mintha valamilyen fizikai akadály lenne a kocsi előtt. Néhány évvel ezelőtt egy Kirgizisztánban készült fotó járta be a netet:
Hasonló koncepció mentén dolgozott a két indiai művésznő is. Mivel az autó folyamatosan mozgásban van, így legfeljebb csak néhány másodpercig alkalmas a látószög arra, hogy a megfelelő alakok bukkanjanak fel, ezért kifejezetten élénk színeket használtak, hogy a felfestés minél figyelemfelkeltőbb legyen, és odavonzza a tekintetet.
A felfestést Ahmadábádban már kipróbálták, a helyi hatóság szerint pedig eredményesnek bizonyult a módszer.
A kínaiak pedig idő közben már tovább gondolták a dolgot, és elkezdték gyártani az öntapadó matricákat, amivel pillanatok alatt hasonló hatás érhető el.
Hasonló érdekességekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.