Autó hvg.hu 2014. szeptember. 10. 18:30

Így néz ki egy 24 millióra taksált vagány autómakett – fotók

Akár 100 ezer dollárt, nagyjából 24 millió forintot is kóstálhat az a különleges, aranyozott autómakett, amely az 1964-es, Goldfinger című James Bond-filmben látott Aston Martin DB5-ösről készült. Az egyedi makettre a Christie’s aukciósháznál lehet licitálni.

A méregdrága látványosságot a film premierjének 50. évfordulója alkalmából készítették: az alkotók 3D szkennerrel vettek mintát az eredeti DB5-ről, majd 3D printerrel elkészítették az alkotóelemeket és összerakták azt.

Az aranyozott borítású különlegesség olyan nyalánkságokat is kapott, mint a filmben látott géppisztoly, valamint a gombnyomásra működő golyóálló szélvédő és a forgó rendszámtábla: ezek a kisautón is működnek, egy rádiótávirányító segítségével lehet működtetni a speciális funkciókat.

Aston Martin DB5: James Bond autójának kicsinyített mása
Christie's

Ian Fleming regényében Bond egy Aston Martin DB Mark III-assal közlekedett, ám mivel a film premierje előtt nem sokkal mutatták be a DB5-öst, a készítők inkább ezt a modellt rakták a főszerepet alakító Sean Connery alá. Az átalakítást egy tervező és egy mérnök hajtotta végre a forgatás során használt DB5 prototípuson: előbbi, Sir Ken Adam a kézjegyével is ellátta a makettet.

Aston Martin DB5: James Bond autójának kicsinyített mása
Christie's

Az online aukció szeptember 17-én zárul a Christie’s internetes oldalán.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.