Autó hvg.hu 2014. július. 08. 21:18

Így vigyorog, aki 33 év után visszakapja az ellopott verdáját - fotók

33 év után kapta vissza ellopott Chevrolet Corvette-jét egy amerikai férfi: az 1979-es évjáratú modellt a rendőrök találták meg, a General Motors pedig – miután a vállalatnál hírét vették a históriának – vállalta a visszaszállítást.

A kocsit június 13-án, a Mississippi állambeli Hattiesburgben foglalta le a hatóság, 33 évvel azután, hogy ellopták a manapság már a 71. életévét taposó George Talley-től. A férfi a napokban vehette át az autót a General Motors főhadiszállásán, Detroitban, ironikus módon mindössze 5 kilométernyire onnan, ahol 1981-ben, azon a bizonyos napon hűlt helyét találta.

A boldog tulaj és a visszakapott Chevrolet Corvette
GM


Talley saját bevallása szerint azóta Corvette-rajongó, hogy megpillantotta az egyik szomszédja első generációs modelljét az ’50-es években. A típusrajongó férfinak három másik Corvette-je is van, de az ellopott, 1979-es példány volt a kedvence, így érthető módon soha nem nyugodott bele abba, hogy ellopták tőle,

A boldog tulaj és a visszakapott Chevrolet Corvette
GM


A csodás megkerülés híre természetesen eljutott a General Motors vezéreihez is, így a vállalat magára vállalta a Corvette hazaszállítását: „George sztorija nagyon kedves, és mivel jómagam is Corvette-tulajonos vagyok, pontosan tudom, hogy ez a kocsi milyen érzelmeket gerjeszt. Ez a kocsi ide tartozik, Detroitba, a jogos tulajdonosához, ezért úgy döntöttünk, hogy segédkezünk a hazaszállításban” – fogalmazott az autógyári vezér.
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.