Autó hvg.hu 2013. június. 20. 21:37

Lexus LFA GTE egy versenyautó, ami nem is létezett

A fejlesztése meglehetősen előrehaladott állapotban volt, de a Le Mans-i versenyautó miatt már nem maradt rá kapacitása a gyár szakembereinek.

Igazi kuriózumnak számító fényképek jelentek meg a napokban, melyeken a Lexus LFA GTE versenyautó prototípusa látható. Ezt eddig a gyár szakemberein kívül nem nagyon láthatta más, mivel a projektet tavaly lefújták, arra hivatkozva, hogy túl sok lenne egyszerre egy GTE és egy LMP1 versenyautó megépítése. A japánok ugyanis azt tervezték, hogy 2012-ben visszatérnek a hosszú távú versenyek világába, melynek megfelelően a Le Mans-i versenyautó el is készült a tavalyi versenyre, a képeken látható GTE versenygép viszont csak a prototípus fázisig jutott el.

Lexus

Pedig a Lexus LFA alapjaira épült versenyautó meglehetősen előrehaladott állapotban volt, és a szélcsatornás teszteken túl, 2011-ben élesben is bevetették a valenciai pályán. Mivel az eredeti terv az volt, hogy privát csapatok számára is elérhetővé teszik, több beállítást is kikísérleteztek, például az FIA GT sorozat szabályaihoz igazítva. A meghajtásáról egyébként a Yamaha által fejlesztett V10-es blokk gondoskodott volna 475 lóerővel és 560 Nm-es nyomatékkal, hatsebességes szekvenciális váltóval párosítva és 300 km/óra feletti végsebességgel.

Lexus

Ugyan a projektet törölték, de a fejlesztés során összegyűjtött tapasztalatok egy részét a Gazzo Racing versenycsapat alkalmazni tudta, így a tavalyi nürburgringi 24-órás megmérettetésen a saját fejlesztésű LFA-jukkal kategóriájukban megszerezték az első helyet. Az eredmények ismeretében a gyári versenyautó valószínűleg hasonlóan jól szerepelt volna, ezért rajongói szempontból kifejezetten kár, hogy a megvalósulás végül meghiúsult.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.