Autó hvg.hu 2013. június. 19. 06:00

Hyundai törte össze az elektromos Toyota versenyautó töltőjét - fotó

Nem indul jól a legendás Pikes Peak hegyiverseny a Toyota gyári csapata számára: a japán egylet egyik szállítójárműve baleset szenvedett a coloradói hegy felé igyekezve, amelynek következtében megsemmisült az elektromos versenygép töltésére szolgáló generátor.

Mint kiderült, a kalamajkát egy Hyundai személygépkocsi okozta: személyi sérülés nem történt, s míg egy privát együttest vélhetően két vállra fektetett volna egy ilyen incidens, addig a toyotásoknak sikerült megoldaniuk a problémát.

„Szerencsére Kölnből időben érkezett egy új TMG DC gyorstöltő berendezés, amellyel sikerült feltölteni a TMG EC P002-es versenygépet. Ennek köszönhetően nem veszítettünk időt” – közölte a helyszínen tesztelő csapat.

A baleset
Toyota

Az elektromos autók kategóriájában induló Toyota versenygépet a kétnapos tréningen a híres-hírhedt hegyi futam többszörös győztese, Rod Millen tesztelte. A környék mostanában egyre zsúfoltabb, ugyanis közeleg a várva várt megmérettetés: a 156 kanyarból álló, 20 kilométer hosszú pályán – ahol fokozza a kihívást, hogy az autók 2865 méteres magasságon startolnak, a befutó pedig 4301 méter magasan található - június 30-án csapnak össze a versenyzők.

TMG EC P002
Toyota

Idén először ott lesz a mezőnyben kilencszeres ralivilágbajnok Sebastien Loeb is, aki a Peugeot gyári csapatának tagjaként száll harcba az abszolút elsőségért. Nemrégiben a francia kiválóság is tesztelte a hegyen az összkerekes, V6-os, 875 lóerős biturbó motorral hajtott 208 T16-ot, amelyről úgy nyilatkozott: fekszik neki, és jó eredményre számít.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.