Autó hvg.hu 2013. június. 17. 08:37

11,5 millió forinttól indul a BMW 4-es Coupé

A BMW új sorozatának típusjelzésben szereplő „4” a bajor kupék új korszakának kezdetét jelzi, amellyel teljesen elkülönül a 3-as sorozatától. Mindez árban is megjelenik, némileg magasabban pozicionálják.

Az új BMW 4-es Coupé szélességében és tengelytávjában is jól láthatóan növekedett a BMW 3-as Coupé modellekhez viszonyítva, a tömegközéppont magasságát 500 milliméter alá csökkentve jelenleg a legalacsonyabb tömegközéppontot eredményezi a BMW AG aktuális modellprogramjában.

BMW

A sportos kétajtós modell piaci bevezetésére egy soros hathengeres benzines (BMW 435i Coupé), egy soros négyhengeres benzines (BMW 428i Coupé) és egy négyhengeres dízelmotor (BMW 420d Coupé) sorakozik a palettán. Mindegyik erőforrásban a BMW TwinPower Turbo technika dolgozik, s a 184 – 306 LE közötti teljesítménytartománnyal.

BMW

Az erőátviteli rendszer alapkivitelben hatfokozatú manuális sebességváltón keresztül továbbítja a motor teljesítményét a hátsó kerekek felé. Extrafelszerelésként a BMW minden motorváltozathoz a nyolcfokozatú sport-automata váltóművet is kínálja, amely a kormánykerék kapcsolóbillentyűivel manuálisan is vezérelhető. A két benzinmotoros változathoz már a piaci bevezetésre a BMW xDrive intelligens összkerékhajtás is megjelenik a kínálatban.

A BMW hazai importőre közzétette az árakat is: a 428i, 2,0 literes motorral alapáron 12,2 millió forint, a dízel 420d 11,48 millió forint, míg a legerősebb hathengeres 436i 3,0 literes motorral 16,28 millió forintról indul Magyarországon.

BMW
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.