2012. június. 14. 07:22 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. június. 14. 09:01 Autó

Blikk: milliókra büntettek gyorshajtásért állami vezetőket

Az elmúlt évben hatvanháromszor kaptak közlekedési bírságot állami vezetők, és több autó is összetörve került szervizbe – írja csütörtöki számában a Blikk.

Az elmúlt alig egy évben 63 alkalommal bírságolták meg az állami vezetőket, vagy az őket szállító sofőröket gyorshajtás miatt – írja a Blikk. Tiltott parkolás miatt háromszor kaptak büntetést, egyenként 30 ezer forintot, míg gyorshajtás miatt 43-szor kellett fizetni, összesen 2,3 millió forintot – írja a lap az állami autókat üzemeltető Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) tájékoztatására támaszkodva.

A kormányzati flottaautókon belül a legnagyobb sebességtúllépésért 90 ezres büntetést kellett fizetni, ez olyan, mintha városban a megengedett 50 km/h helyett 95-105 km/h-val haladt volna az autó. A szabálytalanságokért nem minden esetben az állami vezetők a felelősek, sokszor sofőrjük vezeti az autót – húzza alá a lap.

Három karambol is történt, kétszer parkoláskor húzták meg a kocsikat – ezekben az esetekben 186 ezer, illetve 673 ezer forint volt a kár –, egyszer pedig a jeges úton megcsúszott kocsi egy virágládának ütközött, és 382 ezer forintért kellett megjavítani. Mivel az autókra biztosítás van, írja a Blikk, a vétkesek minden esetben csak a kár 10 százalékát, minimum 50 ezer forintot fizettek.

Tavaly augusztus óta állami vezetőktől három mobiltelefont loptak el, ezeknek kártérítési összeg 30 ezer, 68 ezer, illetve 184 ezer forint volt, és a kormánytisztviselők kötelesek a kárt megtéríteni – tájékoztatta a Blikket a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.