2008. május. 18. 13:40 MTI Utolsó frissítés: 2008. május. 18. 13:35 Autó

VIP-metró gazdagoknak

Ha külön vagonokat és mozgólépcsőket építenek számukra, a szentpétervári gazdagok végre hajlandók a nyomásnak engedve átszállni a terepjáróikból a metróra.

Készek fizetni is a VIP-szolgáltatásért: havi 30 ezer rubelt (mintegy 210 ezer forintot), miközben a sima menetjegy ára 18 rubel, vagyis mintegy 126 forint. Ezért a következőket szeretnék kapni: minden szerelvényen egy külön vagont, amely ugyanazt nyújtja, amit egy drága kocsi és egy jó kávéház együtt: színezett ablaküvegeket, bőrfoteleket, légkondicionálót, szőnyeget, friss újságokat és egy bárt személyzettel. A vagonnak a szerelvényen ott kellene elhelyezkedni, ahol a használói az állomásra érkeznek a számukra fenntartott mozgólépcsőn. 

Az egyik kőolajipari konszern sajtósa újságíróknak elmondta: az ötlet gyakorlatilag a levegőben volt, csak annyit tettek, hogy megvizsgálták, megvalósítható-e technikailag. Elképzelésüket ünnepélyesen prezentálták a Szmolnijban - a városi önkormányzat épületében. A metró meghívott illetékesei azonban nyomban közölték, hogy az elképzelés nem reális. A "feltalálók" ezt azzal nyugtázták, hogy még visszatérnek a dologra. 

A Komszomolszkaja Pravda felmérésén a válaszolók 42 százaléka ellenezte az ötletet, de 25 százalék nagy áldozatokra is kész lenne, hogy ne kelljen tolongania a metróban.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 16. 19:30

Rendszerváltás 35 – Belarusz, az ország, amely alól kidőlt a Szovjetunió

A totális szovjetorosz elnyomás sikerrel járt a nemzeti kultúra felszámolására indított hadjáratával, a gazdasági mutatók jók voltak, így az általános életszínvonal is szovjet viszonylatban magasnak volt tekinthető és ebből kifolyólag egészen a ’80-as évek második feléig Belarusz lakosságának nagy része semmiféle komoly változásra nem vágyott. Aztán jött Csernobil és utána egymást követően potyogtak ki a szó szoros értelmében vett csontvázak a szovjet múlt rég eltemetett szekrényéből. Ám még ezek sem ingatták meg a tagköztársaság népének bizalmát a szovjet keretrendszerben, és ha nem omlik össze a Szovjetunió, Belarusz talán még ma is önként és dalolva lenne a része. Bendarzsevszkij Anton külpolitikai elemzővel, a posztszovjet térség szakértőjével beszélgettünk.