A behozott autók adatait egyeztetik Schengeni Információs Rendszerrel
A külföldről behozott használt járművek adatait a forgalomba helyezési eljárás során egybe kell vetni a Schengeni Információs Rendszer (SIS) adataival - egyebek mellett ezt is tartalmazza az igazságügyi és rendészeti miniszter rendelete, amely a Magyar Közlönyben jelent meg.
A közlekedési igazgatási hatóság a belföldi forgalomba helyezés során a SIS adatai alapján ellenőrzi, hogy kapcsolódik-e a külföldről behozott használt járműhöz valamilyen figyelmeztető jelzés. Amennyiben a keresés találattal járt, a hatóság felfüggeszti a forgalomba helyezési eljárást. Amennyiben a külföldi hatóság tisztázza a jármű jogi helyzetét, akkor az eljárás folytatódhat, ellenkező esetben a forgalomba helyezési kérelmet a magyar hatóság elutasítja.
Annak ellenére, hogy a rendelet szerdán lép hatályba, ezt a részét csak attól a naptól kell alkalmazni, amelytől az Európai Unió Tanácsa lehetővé teszi Magyarország számára is a Schengeni Információs Rendszer alkalmazását.
A rendelet foglalkozik az elveszett, ellopott rendszámokkal is. Az új rendszám csak a közlekedési igazgatósági hatóság engedélyével gyártható le, és az utángyártás tényét a központi nyilvántartásban is rögzítik. Nem engedélyezhető a rendszám utángyártása akkor, ha ugyanarról a járműről másodszor tűnik el, illetve ha mindkét rendszám egyszerre, vagy pedig motorkerékpárról, illetve pótkocsiról tűnik el (ez utóbbiakon csak egy rendszám található). (Ha nem engedélyezhető az utángyártás, akkor új rendszámot kap a jármű.)
Amennyiben a jármű forgalmi engedélye, vagy valakinek a jogosítványa veszik el (lopják el), akkor azt továbbra is - főszabályként - három napon belül jelenteni kell a körzetközponti jegyzőnek. Új szabály, hogy a rendőrségi feljelentés pótolja a jegyzőnek tett bejelentést, mivel mind a jegyzőnek, mind a rendőrségnek azonnal gondoskodnia kell arról, hogy a központi nyilvántartásba bekerüljön az okmány eltűnése.