2006. február. 10. 15:40 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. február. 10. 15:40 Autó

Takarékos autók gyártása a cél

A növekvő üzemanyagárak mellett a cégek vezetői, a flottakezelők és magánszemélyek is sportos terepjárók és luxusautók helyett takarékos és lehetőleg hibrid-üzemű autókat vásárolnak az elkövetkező öt évben – áll a KPMG nemrég közétett felmérésében. Így gondolják legalábbis az autóipar döntéshozói.

Az üzemanyagcellás Honda FCX ideális választás
lehet cégvezetőknek – Tágas, szép és takarékos
© Honda
A világ vezető autógyártói úgy vélik, hogy a közeljövőben a két legfontosabb szempont, – amit egy vásárló mérlegel, ha autót vesz – a minőség és az üzemanyag-hatékonyság lesz. Az amerikai KPMG tanácsadó világszerte 140 autóiparban dolgozó vezetőt kérdezett meg és a világ legjelentősebb piacait (Észak-Amerika, Kína, Japán, Nyugat-Európa, India, Dél-Korea) vizsgálta. A kutatók arra a megállapításra jutottak, hogy az üzemanyagárak ugrásszerű növekedésétől tartanak az emberek, tehát célszerű minél hatékonyabb, minél kisebb fogyasztású autókat gyártani. A tanulmányból az is kiderül, hogy a nagy gyártók nem odázhatják tovább az alternatív hajtású tömegautók piacra dobását.

Csak a Toyota árul hibridautót nálunk
© AP
A felmérés során azt is megkérdezték az autóipari vezetőktől, hogy mely kategóriák lesznek a legkelendőbbek öt éven belül. A megkérdezettek 88 százaléka a rangsor első helyére a hibridautókat tették, a második helyen pedig az olcsó fenntartású járműveket (79 százalék) említették.

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.