Zebrával kötnék össze Budapesten a Kazinczy utcát és a Szentkirályi utcát – ehhez gyűjtenek aláírásokat a járókelő.hu oldalon. A Rákóczi útnak ez a szakasza is valóban forgalmas, és csak nagy kerülővel lehet átmenni egyik oldalról a másikra. Egy kijelölt átkelőhely esetleg azokat is visszatartaná, akik inkább átrohannak az autó előtt, minthogy elmenjenek a legközelebbi zebráig.
A járókelő.hu-n meg is indokolják, miért lenne jó zebra a Kazinczy és a Szentkirály utcák találkozásánál: két egyetem, egy múzeum, egy zsinagóga, buszmegálló, mozi, tucatnyi bár és romkocsma van az egyik oldalon, és hangulatos kiskocsmák a másik oldalon. A kettő között pedig bő fél kilométert kell kerülnie annak, aki át szeretne kelni a Rákóczi úton a túloldalra.
„Legyen könnyebb az időseknek boltba, postára járni! Fonódjon össze a 7. és a 8. kerület két emblematikus utcája! Bár őszintén hisszük, hogy a gyalogosoké és bringásoké a jövő, és a belváros, hiszünk abban is, hogy a Rákóczi út közlekedési lámpáinak összehangolásával az autósoknak sem jelentene akadályt az új zebra” – írják.
Az egyik kommentelő azt írja, hogy ő már írt az ügyben a BKK-nak, és válaszoltak is neki. Azt írták: új gyalogos-átkelőhely létesítéséhez az útépítési, forgalomtechnikai és közvilágítási terveken kívül a Budapest Főváros Kormányhivatalának helykijelölő határozata szükséges. A helykijelölő határozathoz számos szervezet hozzájárulását is meg kell kérni, például a terület tulajdonosának, útkezelőjének, a forgalomtechnikai kezelőnek és a közvilágítási hálózat üzemeltetőjének hozzájárulását.
A burkolati jelek és jelzőtáblák létesítésén kívül a szabványokban előírt erősségű megvilágítást és a kétoldali járdacsatlakozást is ki kell építeni, így összességben elmondható, hogy ennek jelentős költségei vannak. Ennek megvalósítását rövidtávon nem tudják vállalni, de ígérték, hogy a folyamatban lévő közlekedés-fejlesztési tervezés során figyelembe veszik majd az új zebrára vonatkozó igényeket.
Azt viszont nem tudni, mikor lehet ebből valóság.