Mindenben számíthat rá – naprakész rendszer, naprakész készülékben
Megnéztük, hogy mit tud most egy Huawei okostelefon – és ami mögötte van.
Megnéztük, hogy mit tud most egy Huawei okostelefon – és ami mögötte van.
Ha napelemes rendszerekről beszélünk, általában egy családi ház tetejére szerelt és az áramhálózatra rákötött megoldás lebeg a szemünk előtt. Pedig a szolárpanelek felhasználási lehetőségei ennél sokkal szélesebbek, ha pedig a jövőre gondolunk, biztosak lehetünk benne: ahol energiára lesz szükség, ott előbb-utóbb megjelenik majd a napelem is. Legyen szó egy nyaralóról, lakókocsiról, elektromos autóról, vagy akár a világűrről.
Bár a napelemes rendszerek az egyik legmodernebb technológiát képviselik az energiapiacon, továbbfejlesztésük még most is rohamléptekkel zajlik. Az innovációk mind arra keresik a választ, hogyan lehetnének a napelemek még hatékonyabbak és termelhetnének több energiát. Például hogyan lehet akkor is hatékony a napelemünk, ha árnyék vetül rá, és nem teljes felületen süti a nap a paneleket? Vagy ha nem ideális a tető tájolása? Már erre is van megoldás!
Az egyik legtöbbet feltett kérdés: mi történik a napelemekkel télen? Hogyan működik, mennyi áramot termel, és egyáltalán: hogyan viselkedik a kemény mínuszokban? A kérdések mögött sokszor számos tévhit áll, amelyeknek néha bizony csak kevés alapjuk van. Ezért szakértői segítséggel körüljártuk a legfontosabb kérdéseket, hogy megválaszolhassuk: mi igaz a napelemes rendszerek téli működésével kapcsolatban, és mi az, ami nem.
Áram nélkül nincs élet. Akik a világvégét látják maguk előtt, sokszor azt jövendölik, az apokalipszishez elég lesz egy egyszerű áramszünet. Energiaéhségünk évről-évre olyan méreteket ölt, hogy az amerikai Energy Information Administration jelentése szerint 2050-ig akár 50 százalékkal is nőhet az energiafelhasználásunk, az elektromos áramtermelés pedig akár 79 százalékkal is megugorhat. Már csak az a kérdés, növekvő igényeinkkel képes lesz-e a rendelkezésünkre álló rendszer megbirkózni.
Az irodákba való visszatérés a pandémia után átlagon felüli kihívást jelentett, hiszen elszoktunk a nagyobb társaságtól, a benti tempótól. Sokunknak kellett megküzdeni stressztöbblettel, time management gondjaink támadhattak, és nehezen fókuszáltunk a napi feladatainkra. Videónk főszereplője egy okosóra segítségével találta meg az utat az egyensúly visszabillentéséhez:
A munkáltató és a dolgozó is tud tenni azért, hogy a visszarendeződés zökkenőmentes legyen.
A technológia jelenlegi állása mellett nem kérdés, hogy érdemes-e vacillálni a bluetooth- és a vezetékes megoldások között. A kínálat azonban hatalmas a fej-, illetve fülhallgatók terepén, érdemes alaposan tájékozódni, különböző nézőpontokat megismerni. Videónk főszereplője ezúttal a Huawei Freebuds 4i-t próbálta ki.
Kétség sem férhet hozzá, hogy az okostelefonok fontos részét képezik a mindennapjainknak, és ez ugyanúgy igaz a kamaszokra vagy a fiatal huszonévesekre, mint a családosokra vagy nyugdíjasokra. Ahhoz képest, hogy mára már minden korosztálynak van okostelefonja, egészen másként használják a készüléket és a rajta található alkalmazásokat. Négy korosztályt kérdeztünk arról, hogyan használják a telefonjukat a mai digitális korban, és egészen eltérő válaszokat kaptunk.
A mobiltelefonunk az életünk része, és egyre inkább elengedhetetlen kelléke. Már rég nem csak telefonálásra és üzenetküldésre használhatjuk, hanem az életünk szinte minden szegmensében képes segítséget nyújtani. Ehhez viszont jó, ha ismerjük a megfelelő applikációkat. Tudta, hogy létezik app arra is, hogy megtaláljuk az éppen nekünk való alkalmazást? Cikkünkben mutatunk pár példát.
Robi 8 éves kora óta nagy videojátékos, de felnőttként nincs annyi ideje a gép előtt ülni, ezért egyre többet használja a mobiltelefonját erre a célra. Közel 20 év videojátékos tapasztalat után őt kérdeztük, hogy mik a legjobbak.
„Nincs időm ennyi munka mellett”, „Mire hazaérek, már csak annyi erőm van, hogy bedőljek az ágyba”… Ismerősek ezek a mondatok? Ha igen, akkor rossz hírünk van: ideje máshogyan gondolni a sportolásra. A mozgás ugyanis nem csak a testsúly kordában tartása és a helyes testtartás megőrzése miatt fontos, hanem az immunrendszert és az állóképességet is fejleszti, így biztosítva a megfelelő mennyiségű energiát a mindennapi kötelező feladatok elvégzéséhez.
Az Y generációba tartozók kifogástalan funkcionalitást, könnyű használhatóságot és kiváló formatervet várnak el a termékektől, legyen szó akár mobiltelefonról, lakberendezésről, ruházati termékekről vagy egyéb digitális eszközökről.
Az oldalon elhelyezett tartalom a Huawei közreműködésével jött létre, előállításában a HVG hetilap és a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.