Hazai ingatlanos cég névadója lett Orbán egyik "kedvenc" filozófusa
Roger Scruton kultuszát azzal is ápolják, hogy fideszes körök kávéházláncot neveztek el róla.
Roger Scruton kultuszát azzal is ápolják, hogy fideszes körök kávéházláncot neveztek el róla.
Egy nappal az amerikai elnökválasztás előtt természetesen ez az esemény áll a nemzetközi sajtó fókuszában. Ezzel foglalkozik a Bloomberg mellett a többi közt a Die Welt, a Washington Post és a Spiegel is. Utóbbinak az a Richard Haas nyilatkozott, aki Jimmy Carter, Ronald Reagan, valamint a két Bush mellett is dolgozott tanácsadóként. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Kiterjesztené a kiskereskedelmi különadót a kormány az online piacterekre is, mint az Ebay, az Amazon, a Temu vagy a Shein, de nem világos, hogyan számolja ki a cégek magyarországi forgalmát, illetve az sem, hogyan fogja rajtuk behajtani a sarcot. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint az intézkedés a magyar webshopok védelmét szolgálná, valójában azoknak ettől nem lesz jobb, csak további áremelkedést jelent a vásárlóknak.
A közismerten erős reálvonal mellé hogyan fér be a művészeti nevelés? Mi volt a tapasztalatuk a megváltoztatott érettségivel? Nem okoz-e a gyerekeknek teljesítménykényszert, hogy élvonalba tartozó iskolába járnak? Schultz Zoltánnal, a HVG középiskolai rangsorában 10. helyen végzett veszprémi Lovassy László Gimnázium igazgatójával beszélgettünk.
Amikor a kerületben zajló óvodabezárások idején egy fideszes óvónő azért imádkozik a templomban, hogy ne menjek oda beszélgetni, az kemény – mondott egy példát Molnár Áron a HVG Címlapsztori legutóbbi rendezvényén arra, hogy milyen élményeket hozott számára az elmúlt éveit meghatározó közéleti buzgalom. De vajon az elért eredmények dacára miért vetett véget a noÁr mozgalomnak? Mit gondol arról, amikor nemcsak a kormánypropaganda, hanem Azahriah, Krúbi vagy Puzsér Róbert is beleáll, hogyan olvasott be Németh Szilárdnak a Hadik forgatásán, és irigykedik-e Nagy Ervinre, amiért nem ő áll helyette Magyar Péter oldalán?
Különös ez a nemzetközi cikkválogatás, hiszen amikor önök ezt olvassák, már szinte biztosra vehető, hogy Donald Trump lesz az Egyesült Államok következő elnöke, ugyanakkor ennek ismeretében is érdekesek a nemzetközi lapokban az elmúlt egy napban, az utóbbi órákban fölvetett kérdések. Az amerikai elnökválasztás mellett a FAZ a szlovák–kínai kapcsolatokkal, a Washington Post a moldovai választással, a Financial Times pedig a súlyos spanyolországi esőzésekkel foglalkozik.
Még súlyosabb helyzetbe hozhatja Kijevet, ha az amerikai elnökválasztás után visszaesik az USA-ból érkező hadi segítség mértéke. A védelemhez való külföldi hozzájárulás ugyanis eddig sem volt elégséges. Ha Amerika kihátrál Ukrajna mögül, Európa mennyire tudja átvenni a helyét? És vajon milyen „csodafegyverrel” teremtene békét Ukrajnában Donald Trump?