Alig 2 millió forintba kerül a napelemes városi autó
A világ első napelemes városi autója. Egyszerűen így hirdeti tervezett járművét a holland gyártó.
A világ első napelemes városi autója. Egyszerűen így hirdeti tervezett járművét a holland gyártó.
„Tanúja voltam az igazi Trumpnak sztriptízbárokban, kétes üzleti találkozókon és azokban az óvatlan pillanatokban, amikor felfedte, ki is ő valójában” – a megválasztott elnökről volt munkatársai, korábbi kinevezettjei, sőt saját pártjának képviselői és közeli családtagjai is lesújtó véleménnyel vannak. Kongatták is a vészharangot Donald Trump jelleme miatt és azért, mert alkalmatlannak tartották őt a hivatalra.
Miután kellő kontroll nélkül, szokatlan módon támogatta, most egyre hevesebben kéri számon a kormány a Liberty Steelen, miért hagyta lerongyolódni a stratégiainak tartott egykori Dunaferrt.
Nem a választásokon legtöbb szavazatot adó Szabadságpárt, hanem az egykori nagykoalíció összezsugorodott pártjai, a néppártiak és a szociáldemokraták kezdtek kormányalakítási tárgyalásokat Ausztriában, segítségképpen bevéve a társaságba a liberálisokat is.
A magánegészségügyi szolgáltatókhoz négy kérdést intéztünk: milyen a legújabb beruházásuk, valamint a legkomolyabb/legértékesebb diagnosztikai eszközük; milyen új szolgáltatást vezettek be az elmúlt egy évben; mit tartanak a legnagyobb kihívásnak; mire a legbüszkébbek? Íme a válaszok, amelyek sorrendje a cégeknek a HVG Magánegészségügy című kiadványának toplistáján elfoglalt helyét követi.
A nyolcvanas évek közepén, amikor a legtöbb szocialista állam befele tartott a politikai válságba, Lengyelország éppen kilábalt egyből. Ennek köszönhető, hogy a lengyel társadalom egy része a kommunista diktatúra utolsó évtizedét bizonyos fokú megértéssel kezeli, mivel egy makacsnak bizonyuló mítosz szerint az mentette meg az országot a legrosszabbtól, egy orosz katonai beavatkozástól. A diktatúra jellegéről, a lengyel gazdaság helyzetéről, a rendszer ellen szervezkedő munkásokról, valamint a lengyel szocializmus összeomlásáról Semsei Ferenccel, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának tudományos kutatójával beszélgettünk.
A világ nem lett jobb hely, de nem lett sokkal rosszabb sem. Mi lenne, ha Észak-Korea atomrakétát indítana el Washington D.C. felé? Hogyan válaszolna az Egyesült Államok? És mit tenne Oroszország? Milyen volt a trendi nő a szocializmusban és mit csinált a híresen bohém cseh író macskája? Miközben egy távolabbi világban megszületett egy nagy színész, egy közelebbiben egy másik. A nagybetűk szerelmesei a HVG szubjektív könyvmustrájában beléphetnek a képzelet és a valóság világába, ahol az információ diktatúrájáról elmélkedő filozófus és a jövőt egy üvegbúrában elképzelő fantaszta ugyanazt gondolja: minden csak a képzelet műve.