A Merkel-korszak után három párt is kellhet a kormányképes német koalícióhoz
A vasárnapi választások után sem dőlhet el véglegesen, milyen politikai irányt vesz Németország, ugyanis a korábbi kétpárti koalíciók után most minden előrejelzés szerint három párt kell majd a kormányalakításhoz.
A három kancellárjelölt háromszor másfél órát vitatkozott élő televíziós adásban. Annalena Baerbock (Zöldek), Olaf Scholz (szociáldemokraták, SPD) és Armin Laschet (keresztény uniópártok, CDU–CSU) ezen kívül egyenként is kiállt az úgynevezett választási aréna pódiumára, hogy – szintén a kamerák kereszttüzében – válaszoljon a stúdióban ülő vagy interneten bekapcsolt nézők kérdéseire. Azt lehet mondani, hogy a politika iránt érdeklődő, tudatos választó minden szükséges információt megkaphatott ahhoz, hogy eldöntse, kinek a vezetésével, milyen német kormányt szeretne a következő négy évben.
Jönnek a német választások, de nagyon nem elégedettek a szavazók
Túl kevés szó esik tartalmi kérdésekről a szeptember 26-ai németországi szövetségi parlamenti (Bundestag-) választást felvezető kampányban a szavazók több mint 70 százaléka szerint - mutatta ki egy vasárnap ismertetett felmérés. A Business Insider című hírportál megbízásából készített közvélemény-kutatás alapján a választók túlnyomó többsége elégedetlen a kampánnyal.
Ez azonban nincs így. Hasonló helyzet ugyanis még nem volt a második világháború utáni német parlamentarizmus, illetve választások történetében. A leadott voksok arányaitól függetlenül nem lehet tudni, milyen összetételű kormány fogja irányítani a következő négy évben Európa legnagyobb gazdasági és politikai hatalmának életét. Korábban a két nagy tömb, a CDU–CSU és az SPD vetélkedésének kimenetele már előre kikövetkeztethető politikai erőviszonyokat határozott meg.