Miért halnak bele gyakrabban az idősebb emberek a rákba?
Egy új vizsgálatban sikerült találni egy magyarázatot.
Egy új vizsgálatban sikerült találni egy magyarázatot.
80 éve még nem létezett olyan, hogy moldáv nép, ez egy szovjet konstrukció volt, ami arra szolgált, hogy a régi orosz területi igényeknek megfelelően a második világháború után a Szovjetunióhoz csatolt Besszarábiát kulturálisan is le lehessen választani Romániáról. Persze a helyzet még ennél is bonyolultabb, mivel szép számmal élnek a területen olyanok, akik se nem románok, se nem oroszok, viszont Moszkvától várnak védelmet a románosítási törekvésekkel szemben. Egyebek között ez volt az oka annak, hogy alig néhány évvel a Szovjetuniótól történt elszakadás után, immáron demokratikus választásokon, éppen azt a kommunista garnitúrát szavazta vissza a nép a hatalomba, amelyet annak idején elkergetett. Ez az ellentmondás a néhány hete tartott, EU-s integrációról szóló népszavazás eredményein is meglátszott – minimális többséggel győzött az EU-párti álláspont.
Buris Károly az online kereskedelem másik cseh márkájánál lett üzemeltetési és logisztikai vezető.
De a demokrácia Európában is komoly nyomás alatt van – és egyáltalán nem biztos, hogy ezt a nyomást képes is lesz túlélni.
Január 12-én időközi választás lesz Tolna megye 2-es választókörzetében. Ez lehet az első, és talán az egyetlen Fidesz–Tisza-meccs a 2026-os választások előtt. Ha egyáltalán elindul a Tisza, mert ez még nem dőlt el, de lehetséges jelöltek neveit már hallani. Potápi Árpád hét cikluson keresztül volt a térség képviselője, bárkit is jelöl a Fidesz, nehéz lesz az örökébe lépni. Elmentünk a körzetbe körülnézni, beszélgetni és választ találni arra, kik a lehetséges jelöltek, miért volt ennyire sikeres Potápi, mi történt a feloszlott dombóvári Tisza-szigettel, és főleg: megverheti-e a Tisza a Fideszt még 2026 előtt?
Rövid távon erősítheti Donald Trump győzelme a szuverenista, nacionalista európai pártokat, de hosszú távon fejfájást okozhat Orbán Viktornak az új amerikai gazdaság- és biztonságpolitika. Van esély alkura, de ahhoz jó ajánlat és jó alkusz kell. Daniele Albertazzi politológus az új világrendről.
Még mindig sok ipari-logisztikai ingatlan épül, miközben kevés a bérlő. A kihasználatlansági ráta hamarosan 15 százalékra nőhet, ám főleg a régebbi csarnokok lesznek bajban, a modernekre nagy az igény.