Kitüntették Soros Györgyöt

1 perc

2019.11.15. 05:20

Bécsben, a CEU megnyitója előtt. A bécsi főpolgármester szerint jó, hogy az egyetem náluk nyitja meg a kapuit.

Kitüntették a CEU, vagyis a Közép-Európai Egyetem bécsi megnyitója előtt Soros Györgyöt, akinek a város főpolgármestere, Michael Ludwig a Bécsért Tett Szolgálatok Nagy Aranykitüntetését adta át, csütörtökön – tudósított az Euronews.

Poétikus igazságosság, hogy a Közép-Európai Egyetem Bécsben lelt otthonra

– mondta a kitüntetés átvételekor Soros, majd megköszönte azt.

A magyar származású milliárdos ezzel mentorára, Karl Popperre utalt, akinél Londonban tanult. Popper a tudományfilozófia, az ismeretelmélet és a politikafilozófia területén ért el eredményeket, a „nyílt társadalom” híve és a kommunizmus, a marxizmus bírálója volt.

A CEU azok után döntött a Bécsbe költözés mellett, hogy a magyar kormány jogszabályi változtatásaival megnehezítette az egyetem magyarországi működését.

„Örülünk, hogy Bécset választotta, és ezzel hozzájárult a város egyetemi szerepének erősítéséhez” – mondta Soros Györgynek a tudósítás szerint Bécs főpolgármestere, Michael Ludwig.

"Büszke vagyok, hogy elismerték mindazt a kemény munkát, amit édesapám végzett – mondta Soros György fia, Alexander Soros, a Nyílt Társadalom Alapítvány alelnöke a kitüntetésről.

Az osztrák közszolgálati televízió arról is beszámolt, hogy Soros György eredetileg Budapesten nyitotta meg a CEU-t, de Orbán Viktor miniszterelnök "ezzel nem értett egyet".

Soros György: A berlini faltól az új falakig

Az amerikai-magyar üzletember szerint a világ forradalmi időket él, világszerte erősödik a nacionalizmus, a jövő bizonytalan. Ám ő tántoríthatatlan, továbbra is a nyílt társadalom céljaiért dolgozik. Vélemény. A berlini fal leomlása 1989 novemberében hirtelen és drámaian felgyorsította a kommunizmus bukását. Kelet- és Nyugat-Németország között megnyílt a határ, és ez halálos csapást mért a szovjet blokk zárt társadalmaira.