Milyen támogatást kapnak az egyetemista, főiskolás kismamák?

1 perc

2009.01.29. 12:45

Plusz szolgáltatásokkal segítik a kismamákat az egyetemek, főiskolák: többletponttal, 30 százalékos tandíjkedvezménnyel vagy szakképzett gyermekfelügyelettel egybekötött babamegőrzővel támogatják a kisgyermekeseket.

A felsőoktatás 2007-től nem ingyenes a kismamáknak, pedig a GYES-en, GYED-en lévőknek szinte lehetetlen a kötött nappali tanulmányok folytatása, a távoktatási vagy levelező képzések többsége pedig komoly anyagi megterhelést jelent a családnak. 

A gyermek gondozása céljából 2009. február 15. és 2009. július 23. közötti időszakban fizetés nélküli szabadságon lévő, vagy terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülő jelentkezőnek ötven többletpont jár minden alapképzési szakon, egységes, osztatlan képzésen, illetve felsőfokú szakképzésen. A gyermekgondozásért járó többletpontra az jogosult, aki 2009. július 9-ig igazolja a kedvezményre való jogosultságot.
 
Az ötven többletpont mellett intézményenként eltérő módon, plusz szolgáltatásokkal segítik a kismamákat az egyetemek és főiskolák.
 
A Kodolányi János Főiskola budapesti intézetében és a Károly Róbert Főiskolán (KRF) baba-mama szobával várják a kisgyermekes hallgatókat. A KRF-en csaknem ezer kismamának van hallgatói jogviszonya, akik térítésmentesen vehetik igénybe a 2007 óta sikerrel működő babaszobát - közölte a Károly Róbert Főiskola.    

Vannak olyan intézmények is, amelyek jelentős kedvezményeket adnak a költségtérítéses képzések díjából kismamáknak. A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara például harminc százalékos kedvezményt biztosít a tandíj árából távoktatásos vagy levelező képzés esetén.