A kínai lágyhéjú teknős invazív faj, ideges természetű hüllő, támad mindenre, ami mozog.
Veszélyes kínai lágyhéjú teknőst láttak Tatabányán, a Csónakázó-tóban. Az agresszív állatról fotót is sikerült készteni, a képet az MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztály Facebook-csoportjában osztotta meg Petrovics Milán.
Készítő azt írja, az elmúlt 8-10 évben ez a harmadik észlelése, de most először sikerült ilyen állatot lencsevégre kapnia.
Bár szerinte kérdéses, hogy az akváriumi meleg után mennyire tudnak alkalmazkodni a hazai télhez, de azt feltételezi, hogy már évek óta több egyed is él a tóban. A kínai és a floridai lágyhéjú teknősök kisállatkereskedésekben is kaphatók – írja még a posztjához.
A lágyhéjú teknős invazív faj, ideges természetű hüllő, támad mindenre, ami mozog – írja a berek.hu.
Korábban a Lázbérci-víztározóban és Ráckevei Dunában is láttak már példányokat, felelőtlen akvaristák, terraristák engedték el azokat a példányokat.
Nem csak Kínában honos, Oroszországban, a zord klímájú Amur-vidéken is megél. Tajvan szigetén nagy tömegben szaporítják, és Koreában, India keleti felében és Japánban is őshonos.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?