Zhvg hvg.hu 2024. augusztus. 22. 19:43

Mindenre támadó kínai teknőst fotóztak a tatabányai Csónakázó-tóban

A kínai lágyhéjú teknős invazív faj, ideges természetű hüllő, támad mindenre, ami mozog.

Veszélyes kínai lágyhéjú teknőst láttak Tatabányán, a Csónakázó-tóban. Az agresszív állatról fotót is sikerült készteni, a képet az MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztály Facebook-csoportjában osztotta meg Petrovics Milán.

Készítő azt írja, az elmúlt 8-10 évben ez a harmadik észlelése, de most először sikerült ilyen állatot lencsevégre kapnia.

MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztály (MME KHVSZ) | Ha jól emlékszem, a harmadik észlelésem az elmúlt 8-10 évben, de most először tudtam fotót is lőni róla | Facebook

Ha jól emlékszem, a harmadik észlelésem az elmúlt 8-10 évben, de most először tudtam fotót is lőni róla. Nem tudom, hogy az akváriumi meleg után mennyire tudnak alkalmazkodni a hazai télhez, de meg…

Bár szerinte kérdéses, hogy az akváriumi meleg után mennyire tudnak alkalmazkodni a hazai télhez, de azt feltételezi, hogy már évek óta több egyed is él a tóban. A kínai és a floridai lágyhéjú teknősök kisállatkereskedésekben is kaphatók – írja még a posztjához.

A lágyhéjú teknős invazív faj, ideges természetű hüllő, támad mindenre, ami mozog – írja a berek.hu.

Korábban a Lázbérci-víztározóban és Ráckevei Dunában is láttak már példányokat, felelőtlen akvaristák, terraristák engedték el azokat a példányokat.

Nem csak Kínában honos, Oroszországban, a zord klímájú Amur-vidéken is megél. Tajvan szigetén nagy tömegben szaporítják, és Koreában, India keleti felében és Japánban is őshonos.

A veresegyházi medvékhez került a Balatonból kifogott veszélyes teknős

A vadasparkban talált otthonra az emberekre is komoly veszélyt jelentő állat.

tudatos mindennapok
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.