Zhvg hvg.hu 2024. augusztus. 17. 21:43

Nyolc nap alatt tizenhárom őz pusztult el a tataházi szennyvíztározóban

A létesítmény kialakítása a tulajdonosa szerint megfelel az előírásoknak. Azt hiába kérik tőlük, hogy kerítsék be.

Hat őzsuta és öt őzbak tetemét, valamint két őzkoponyát emeltek ki a tűzoltók az elmúlt nyolc napban a Tataháza melletti szennyvízülepítő tározóból, amely egy húsipari cégé – számolt be az RTL Híradó.

A vadászok szerint idén a szárazság miatt sok őz csak itt talált vizet, inni próbáltak, akkor fulladtak meg többen. A 70 méter átmérőjű gödör ugyanis fóliával bélelt, amelyen az állatok nem tudnak felmászni.

Az őzpusztulásról először beszámoló Bácsalmási Híreknek a húsipari cég tulajdonosa azt írta, hogy a létesítmény minden jogszabálynak megfelel. Ha lesz rá forrás, majd raknak ki vadriasztókat.

A település jegyzője szerint a tározó körül korábban volt kerítés, de most hiába kérték az újjáépítését.

„A fólia bármilyen állatnak, nem csak az őznek, nemcsak a párosujjú patásoknak, hanem bármi más olyan állatnak, ami lábon jár, akár az embernek is veszélyes lehet, hiszen főleg, ha nedves egy kicsit, nagyon nehéz fölkapaszkodni” – mondta a Híradónak Földvári Attila, az Országos Magyar Vadászkamara szóvivője.

Weisz István, a Felsőszentiváni Vadásztársaság elnöke arról beszélt, most azt igyekeznek elérni, hogy az állatok ne másszanak be a tározóba. A létesítmény köré itatókat helyeztek ki.

Az idén itt elpusztult vadak értéke 3 millió forint. Ha a vadászok nem tudják elérni, hogy a cég önként bekerítse a tározót, a hatóságoktól kérhetnek segítséget.

tudatos mindennapok
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.