Az App Store-ban negatív kommentáradat olvasható, a valóságban azonban rendesen teszi a dolgát a kötelező visszaváltási rendszerhez fejlesztett REpont app. Fülöp István cikke.
„Meg kellene oldani, hogy ne kelljen minden alkalommal újra és újra bejelentkezni… más appoknak sikerül!”; „iPhone-on kb. használhatatlan”; „Miért tesznek ide olyan appot, ami félig van kész?”; „Nem tudok regisztrálni!”. Ilyen és ehhez hasonló kommentek özöne látható a hivatalosan július 1-jén rajtolt, de már június 12. óta használható kötelező visszaváltási rendszerhez (DRS) fejlesztett REpont alkalmazás alatt az App Store-ban.
Maga az applikáció gyenge, 2.0-s értékeléssel szerénykedik, ami arra utal, hogy a hulladékkoncesszió nyertese, a Mohu nem fejlesztette le rendesen. Ez az az alkalmazás, amelyen keresztül a felhasználók egyenesen a bankszámlájukra kérhetik a dobozok, flakonok 50 forintos visszaváltási díját. Sokan viszont amiatt bosszankodtak, hogy a pénzük soha nem érkezett meg a számlájukra.
A HVG egyik olvasója is jelezte a problémát, ezért utánajártunk, július 2-án mi volt igaz a negatív kommentáradatból. Az egyfős minta alapján gyakorlatilag semmi, a DRS július 1-jei indulására sikerült rendbe tenni az alkalmazást.
A regisztráció a kipróbáláskor flottul ment, a program nem léptet ki percenként, a térképes kereső megbízhatóan működik, és az átutaláshoz szükséges egyedi QR-kód beolvasása is sikerült – igaz, itt a bolt munkatársának segítségét kellett kérni, ugyanis míg egyes automaták olyan leolvasóval vannak felszerelve, másoknál egy mélyedésbe kell tenni a telefont a szkenneléshez, ami első ránézésre nem egyértelmű. Sikeres beolvasás után a pénz másodpercek alatt megjelent a szerző számláján.
Az erősen kritikus észrevételek és a személyes tapasztalat ellentéte miatt megkerestük a Mohut, hogy megtudjuk, az elmúlt néhány hét alapján milyen tapasztalataik vannak a DRS-ről és az applikációról.
A cég sajtóosztálya azt közölte, hogy a fejlesztők folyamatosan figyelik a visszajelzéseket, bejelentéseket, ezek alapján a hibák nagy részét sikerült elhárítani. A Mohu szerint az appot eddig több mint 150 ezren töltötték le, és június 12. óta összesen 6,5 millió visszaváltás 10-15 százalékánál kérték a bankszámlára utalást rajta keresztül. Az országban jelenleg körülbelül 3000 visszaváltási automata működik, és ezek számát tovább szeretnék növelni.
A hulladéktörvény értelmében július 1-je után a gyártók csak visszaváltásra alkalmas csomagolású italokat hozhatnak forgalomba (0,1 és 3 liter közötti kiszerelésben), ám előfordulhat, hogy egy darabig ugyanabból a termékből kétféle csomagolás lesz elérhető kétféle áron, a vásárlóknak tehát érdemes figyelniük a REpont jelzést a palackokon, dobozokon.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Rogán Antal korrupció miatt felkerült az Egyesült Államok szankciós listájára
A Magnyickij-törvény alapján rendeltek el büntetőintézkedést a propagandaminiszter ellen.