Mennyire érzékelik a magyar gyerekek a klímaváltozást maguk körül? Hogyan segít a játszva tanulás kis korban, hogyan segít a közösségi cselekvés tinédzserként? Mi a szerepe a szülőnek, és fordítva mit tanulhat a gyerekétől? Erről beszélgettünk fenntarthatósági podcastunkban.
Az évad végéhez közeledve egyre világosabbá válik, hogy minden kérdés, amivel foglalkozunk egy fenntarthatóbb jelen és jövő érdekében, az oktatásnál kezdődik – az oktatás pedig gyermekkorban.
A mai magyar iskolarendszerben azonban a hétköznapi kérdések is jóval égetőbbek annál, mint hogy hogyan integráljuk a környezettudatosságot a gyerekek hétköznapjaiba.
Ettől még a kérdést nem lehet megkerülni, éppen ezért fenntarthatósági podcastunk legfrissebb adásában annak jártunk utána, hogyan lehet szorongáskeltés nélkül hatni a kis- és nagyobb gyerekekre, mi a szülők szerepe ebben és milyen praktikák segíthetnek célba érni. Fait Federika vendége Körner Olga, a BOLYGÓ közösségi tér vezetője, valamint Lipcsei Gábor, az Arkki Magyarország társalapítója voltak.
Kövesd és hallgasd meg a HVG Podcastok műsorait az alábbi platformok bármelyikén: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud, YouTube
Vagy iratkozz fel a zCast csatornájára itt: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts
A műsort a hazai energiaszektorban elsőként ESG tanúsítványt szerzett ALTEO támogatja.
- 00:00: Intro
- 03:06: Hogyan jelenik meg ma a fenntarthatóság a közoktatásban?
- 04:12: Mik a tapasztalatok egy környezettudatos iskolából?
- 06:17: Érkezik a stúdióba Körner Olga, a BOLYGÓ közösségi tér vezetője, valamint Lipcsei Gábor, az Arkki Magyarország társalapítója.
- 06:42: Mennyire érzékelik és értik a fenntarthatósággal és klímaváltozással kapcsolatos kérdéseket a mai gyerekek?
- 15:13: Mik az ökölszabályai az edukációnak, hogy ne eredményezzen szorongást és tehetetlenségérzetet a gyerekekben?
- 22:46: Mennyire partnerek a szülők ezekben a folyamatokban, mi az ő szerepük?
- 32:51: Milyen konkrét programok segítenek a gyerekek klímatudatos nevelésében?
- 42:44: Jó tanácsok szülőknek, pedagógusoknak, közösségszervezőknek
- 46:35: Házi feladat
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot
Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.