Ha autómentes nem is lesz a Forma-1, egy lépéssel közelebb került a klímatudatossághoz.
Nem könnyű elképzelni, hogy létezhet a Forma-1-nél környezetszennyezőbb sportág, de a Holland Nagydíj helyszínén legalább arról gondoskodtak, hogy a verseny környéke egy kicsit élhetőbb legyen. A 17 ezer lakosú Zandvoortba ugyanis, amely mellett a pálya található, a nagyjából 300 ezer látogató autóit nem engedik be.
A BBC híre szerint ettől még nem lett káosz, a nézők harmada tömegközlekedéssel megy el a versenyre, másik harmada biciklivel vagy robogóval, a többiek gyalog, vagy távolabbról érkezve fognak egy taxit és nem mennek be a városba. Segíti a közlekedést az is, hogy Amszterdam belvárosából ötpercenként indul egy vonat.
A Forma-1 a versenysorozat szervezőinek saját becslése szerint 2019-ben 256 ezer tonna szén-dioxid kibocsátásáért volt felelős, ennek a kétharmadát az adta, ahogy a világ körül utaztatták az összes felszerelést.
Vagyis ezen nem sokat fog segíteni az, hogy a nézők hogyan közlekednek a szállásuk és a pálya között, de az is csak részmegoldás lenne, ha valahogy magukat az autókat környezetbaráttá tennék. De az, hogy a pálya melletti város élhető maradjon a versenyhétvégén, szintén fontos szempont lehet, ahogy erről Budapesten is tudnánk mesélni.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?
Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.