Minden 10 méh- és pillangófajból egyet a kihalás veszélye fenyeget.
Az EU bemutatta a beporzók védelmére létrehozott "Buzz Lines" nevű tervét, ami célja a beporzók visszaszorulásának megállítása 2030-ig – írja a Reuters.
A világ legfontosabb élőlényei a beporzók, melyeknek sok virágos területre lenne szükségük, hogy érdemben segítsék a növények szaporodását. Azonban a beporzó rovarokat többek között a változó földhasználat, a növényvédő szerekkel folytatott intenzív mezőgazdaság, a szennyezés, az invazív idegen fajok, a kórokozók és az éghajlatváltozás is fenyegeti.
Az EU végrehajtó testülete által létrehozott hétéves terv értelmében a 27 tagállamban fokozottan figyelnék meg a rovarokat, emellett a méhek Európa-szerte szabadon mozoghatnának, olyan területeken, ahol élelmet, illetve menedéket találhatnak.
A méhek védelme azért létfontosságú, mert minden 10 méh- és pillangófajból egyet a kihalás veszélye fenyeget. A bemutatott tervet az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak is jóvá kell hagynia, ezután határozzák meg az országok azokat a konkrét intézkedéseket, amelyek segítségével 2030-ig megfordítják a beporzók visszaszorulását.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Drágul a méz, de nagyobb bajt is jelez: feleannyi ideig élnek a méhek, mint az 1970-es években
Megvan az engedély, „védőoltást” kaphatnak a méhek az Egyesült Államokban
Armando Iannucci: A Sztálin halálát Orbán Viktor és a hasonló politikusok miatt készítettem
Leghíresebb tévésorozatával a brit kormányt, második leghíresebb sorozatával az amerikait vette célba. Armando Iannucci író-rendező-producer kétszer nyert Emmy-díjat, egyszer Európai Filmdíjat, és jelölték Oscarra is. A politikai humor ínyencei nagyra tartják, de ettől még Moszkvában betiltották.