Több száz tonna és csaknem 200 ezer liter káros anyagról van szó.
Raisz Anikó környezetügyért és körforgásos gazdálkodásért felelős államtitkár a Facebookon számolt be róla, hogy Magyarország területén még napjainkban is találhatók forgalomból kivont hatóanyagú, lejárt vagy nem azonosítható növényvédő szerek. Ezeknek – írja az államtitkár – jelentős környezeti és egészségügyi kockázatai miatt a szakszerű begyűjtésüket, elszállíttatásukat és ártalmatlanításukat
300 millió forinttal támogatja a Technológiai és Ipari Minisztérium.
Raisz Anikó szerint a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara felmérése több száz tonna és több tízezer liter veszélyes hulladékot derített fel illegális raktárakban, elhagyott tárolókban, mezőgazdasági épületekben, egyéb helyeken.
„A kamara adatai szerint az ország minden részéből, összesen 271 helyszínről kell elszállíttatni körülbelül 180 ezer liter és 342 tonna lejárt szavatosságú növényvédő szert ártalmatlanításra a fűzfői és győri hulladékégetőkbe. A tervek szerint az év végéig lezáruló munkálatokat a kamara területi szervei végzik felkért koordinátorok közreműködésével, vállalkozók bevonásával” – írta.
(Nyitóképünk illusztráció)
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között
Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.