Korábban egy adminisztrációs hiba nem kaphatott védettséget a terület. Nagy István intézkedett.
Nagy István agrárminiszter utasítást adott egy rendeletmódosításra, amellyel megalapozzák a kisoroszi Szigetcsúcs természetvédelmi státuszát – közölte a Facebookon a tárcavezető.
„Leállításra kerül a kisoroszi Szigetcsúcsra tervezett beruházás. 1997-ben elkövetett adminisztrációs hibák miatt nem valósulhattak meg a természetvédelmi követelmények a kisoroszi Szigetcsúcsra tervezett fejlesztés kapcsán. Ezt nem lehet elfogadni! Utasítást adtam a rendelet módosítására. A rendelet módosításának hatályba lépésével a Szigetcsúcs természetvédelmi státusza jogilag egyértelműen megalapozottá válik” – írta Nagy István.
Az Átlátszó még augusztus elején számolt be róla, hogy 373 millió forintos turisztikai fejlesztés kezdődik a Szentendrei-sziget északi részén található Kisoroszi Szigetcsúcson. A tervek között szerepel többek között az utak leaszfaltozása, járdák építése, elektromos mérőhely kialakítása, közművesítés, növénytelepítés, geodéziai mérések, és az illemhelyek számának növelése is.
Civilek egy csoportja, a Kisoroszi Szigetvédők petíciót indítottak, arra kérve Tarnai Richárdot, a Pest megyei kormányhivatal vezetőjét, hogy lépjen fel a „természetkárosító nagyberuházás ellen a természetvédelmi törvények maradéktalan betartatásával”, hogy a hely „ne alakuljon át természetpusztító turisztikai nagyüzemmé”.
Vitályos Eszter uniós fejlesztésekért felelős államtitkára kedden azt javasolta a kormánynak, hogy ne kezdődjön meg a Kisoroszi Szigetcsúcs fejlesztése.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
A rendőrség határozatban mondta ki, hogy nem volt természetkárosítás a vecsési nádkivágás
A Greenpeace Magyarország azt kéri Orbántól, hogy lépjen fel a természetpusztító beruházások ellen
„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken
<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.