A hazai szén-dioxid-termelés 14 százalékáért felelős jelenleg ez az egyetlen erőmű.
2025-re egy 500 megawattos gázerőmű fog állni a Mátrai Erőmű területén – mondta Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára a Világgazdaságnak.
A lignit elégetésével áramot termelő erőmű jelenleg súlyosan környezetszennyező, az egész ország szén-dioxid-kibocsátásának 14 százalékát produkálja. Steiner szerint a gázturbinás erőmű az eddigi mennyiség negyedét fogja kibocsátani.
Az átalakítás részeként egy körülbelül 200 megawattos napelemes beruházás és egy 31,5 megawattos, hulladék- és biomassza-égetésre is alkalmas kiserőmű is létesül. Az átalakításról szóló terveket tavaly decemberben hagyta jóvá a tulajdonos MVM Csoport, a kormány pedig az évtized legjelentősebb hazai energetikai projektjének nevezte.
A visontai erőmű 2020-ban került az állami tulajdonú MVM-hez, ráadásul nagyon magas, 17 milliárd forintos áron vásárolták ki Mészáros Lőrinc érdekeltségeiből a Geosol Kft. hulladékfeldolgozóval együtt.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?