A NASA kutatói sejtették, hogy visszaesést látnak majd, de ekkorára nem számítottak.
Azt eddig is lehetett tudni, hogy a járvány alatt csökkent a kibocsátásunk, de a NASA új vizsgálata most pontosabb adatokat ad – írja a Futurism.
Ezek alapján az intézkedések februári kezdete óta a globális nitrogén-dioxid-kibocsátás húsz százalékkal esett vissza.
Cristoph Keller, a projekt vezetője szerint az elmúlt évtizedekben több ország is komoly eredményeket ért el a nitrogén-dioxid-koncentráció visszaszorításában.
A korlátozások előtti és utáni szennyezés összehasonlítása nem egyszerű az ingadozások miatt, ezért NASA egy olyan modellt hozott létre, amely meg tudja határozni, milyenek lettek volna az idei számok koronavírus nélkül. A szakértők 46 ország mintegy 5700 állomásától kaptak adatokat a vizsgálathoz.
Így jutottak arra, hogy a legtöbb város esetében 20-50 százalékos visszaesés történt, Milánóban viszont 60 százalékos a csökkenés. Keller ezzel kapcsolatban elmondta, bár ők is számítottak rá, lesz csökkenés, ekkorára nem is gondoltak.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump
„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.