Világ hvg.hu/MTI 2024. október. 07. 16:01

Erdogan szerint Netanjahu is arra a sorsra jut majd, mint Hitler

A török elnök úgy véli, Izrael népirtást végez a Gázai övezetben.

Izrael háborúban
Friss cikkek a témában

Izrael előbb-utóbb megfizeti majd az árát annak a „népirtásnak”, amelyet a palesztin nép ellen visz véghez egy éve – üzente Recep Tayyip Erdogan török elnök az X-en, a Hamász Izrael ellen elkövetett támadásának első évfordulóján.

„Pontosan 365 napja 50 ezer testvérünket mészárolták le, többségében nőket és gyerekeket” – írta Erdogan, hozzátéve: „ahogyan Hitlert megállította az emberiség szövetsége, úgy fogják hasonló módon feltartóztatni Netanjahut és az ő gyilkos hálózatát is”.

A terrortámadás első évfordulóján Erdogan azt emelte ki, hogy „egy éve a világ szeme láttára élő, egyenes adásban követnek el merényletet az egész emberiség ellen”.

A tavaly október 7-én, Izrael déli térségében végrehajtott terrortámadásban 1200 ember meghalt, háromezren megsérültek. A Hamász fegyveresei Gázába hurcoltak 240 túszt, akik közül sokan még mindig fogságban vannak. Izrael ezután átfogó hadműveleteket kezdett a Gázai övezetben azzal a meghirdetett céllal, hogy felszámolja a Hamász politikai és katonai gépezetét. A konfliktusnak eddig több mint 41 ezer halálos áldozata van a Gázai övezetben.

A török elnök az elmúlt egy évben többször is bírálta Netanjahut, akit már korábban is párhuzamba állított Hitlerrel, és többek között „Gáza mészárosának” is nevezett.

Rakétákkal lőtte a Hamász Tel-Avivot a gázai háború kitörésének évfordulóján

Mindeközben Izrael már három hadosztályt küldött Libanonba a Hezbollah elleni „korlátozott, helyi és célzott” hadműveletének keretében.

Nyitókép: Arif Hudaverdi Yaman / Anadolu via AFP

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.