Világ hvg.hu 2021. december. 24. 15:42

21 év börtönt kapott a hetven gyereket örökbefogadó orosz pap bántalmazás miatt

Nyikolaj Stremszkijt több gyermek megerőszakolása és más erőszakos cselekmények miatt ítélték el.

21 év börtönre ítélte egy orosz bíróság gyermekbántalmazási bűncselekmények sorozatáért azt a papot, aki hetven gyereket fogadott örökbe – számolt be a BBC. A portál azt írja, hogy Nyikolaj Stremszkijt több gyermek megerőszakolása és más erőszakos cselekmények miatt küldik börtönbe. Stremszkijt eltiltották a papságtól.

Az elítélt és felesége Saraktash városában apátként az 1990-es évektől vezettek nevelőotthont, ahová gyermekeket fogadtak örökbe a régió árvaházaiból. Az általuk befogadott gyerekek nagy része azóta már felnőtt. Stremszkijt 2019-ben tartóztatták le és hét kiskorú sérelmére elkövetett bűncselekmény miatt indítottak ellene nyomozást. A pap akkor még azt mondta, minden ellene felhozott vád csupán rágalom. A bíróság a börtönbüntetés mellett húsz évre eltiltotta attól, hogy gyermekekkel foglalkozzon.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.