Világ MTI 2019. szeptember. 02. 22:11

Komp vitte a partra a tengerben hánykolódó menekülteket

A komptársaság közleménye szerint szolidaritásból cselekedtek, amikor meglátták a bajbajutott embereket.

A Földközi-tengeren hánykolódó 18 menekültet vett fedélzetére a Corsica Linea francia komptársaság egyik járata hétfőre virradó éjjel - közölte a francia közlekedési vállalat, amelynek útját először keresztezték a vízből segítséget kérő illegális bevándorlók.

„A tengeren hánykolódó embereknek segítséget nyújtottunk. A tengeren lévő emberek közötti szolidaritás elvét alkalmaztunk" - mondta a francia hírügynökségnek Pasquine Albertini, a dél-franciaországi Marseille és Korzika, illetve Szardínia, Tunézia, valamint Algéria között kompjáratokat működtető Corsica Linea szóvivője.

A migránsok egy motorcsónakban hánykolódtak, amelyből elfogyott az üzemanyag. A Méditerranée elnevezésű komp fedélzetére vette őket, ahol azonnal megvizsgálta az egészségügyi személyzet a jövőbeni menedékkérőket, és megállapította, hogy "viszonylag jó" állapotban vannak - jelezte a szóvivő.

A feltételezhetően észak-afrikai országokból származó 18 menedékkérőt a Spanyolországhoz tartozó Mallorca szigetének Alcdia kikötőjében tette partra hétfőn a francia komp.

„A nemzetközi szabályoknak megfelelően, a hajó a legközelebbi kikötőben tette partra őket” - mondta a szóvivő. Hozzátette, hogy a komp azonnal továbbindult Marseille irányába, ahova kedden várják.

Hírmagyarázók szerint miközben a teherszállító hajók viszonylag gyakran mentenek ki migránsokat a tengerből, az utasokat szállító kompok vagy hajók nagyon ritkán. A civil hajók csak töredékét biztosítják az illegális bevándorlók tengeri mentéseinek.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.