Világ hvg.hu 2018. szeptember. 10. 15:56

Sargentini bejelentette: abbahagyja, távozik az Európai Parlamentből

Eljön az ideje a búcsúnak is – írta ki Twitter-oldalára Judith Sargentini, aki nem jelölteti újra magát az Európai Parlament képviselőjének, így 2019 májusával megválik a strasbourgi testülettől.

Orbán Viktor lehet az egyik utolsó politikus, aki az Európai Parlament plenáris ülésén vitázhat Judith Sargentini zöldpárti képviselővel. A holland politikus ugyanis a nyáron úgy döntött, jövőre megválik a testülettől. Azt még nem tudja, milyen szakmában folytatja.

Elegem volt az eredmény nélküli vitákból

– nyilatkozta a holland Trouw kérdésére Sargentini. Tíz év után vonul vissza. Büszkeség mellett keserűség is vegyül szavaiba. Ahogy mondja: lassan elfogy a motivációm a menedék és migráció témakörében folytatott vitában, nem várok ezen területen semmilyen javulást. "Ezért hát próbálja meg más" – nyilatkozta a terrorizmussal foglalkozó EP-bizottság alelnöke.

A holland zöldeknek jelenleg mindössze két képviselőjük van Strasbourgban, de a párt az utóbbi években nagyon sok szimpatizánst nyert meg magának, így Sargentini számára egy hátsóbb listahelyről is biztosan jutna újabb mandátum. Az újságnak azt mondta, hogy amszterdami városi képviselőként is belefutott olyan falakba, amelyet az utódja le tudott bontani. Azt reméli, az EP-ben is ez lesz a helyzet a menedékjog tekintetében.

Sargentini ugyanakkor örömmel várja a magyar jogállamiságáról szóló jelentésének zárószavazását.

A morális győzelem már most a miénk, mert az egyszerű többség meglesz, a kérdés csak a kétharmad

– mondta el, és abban reménykedik, hogy sok képviselő elég bátor lesz ahhoz, hogy a lelkiismerete szerint szavazzon a kérdésről. A döntés a néppárti politikusok kezében van.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.