Világ 2018. április. 18. 16:12

Hosszú börtönt kapott a férfiverő nő

A barátnője által folyamatosan bántalmazott brit férfi azt állította, ha nem szabadítják ki a rendőrök, már csak pár napja lett volna hátra az életéből.

A 22 éves Alex Skeel szerint barátnője, Jordan Worth folyamatosan bántalmazta őt, s e mellett enni sem hagyta, s teljesen elszigetelte családtagjaitól. A két fiatal hat évvel ezelőtt találkozott először, s amikor járni kezdtek, Jordan Worth hamar elkezdte bántalmazni barátját, s megszabta neki, hogy milyen ruhát hordjon, s hogyan viselkedjen.


A kapcsolat utolsó kilenc hónapjában már annyira eldurvultak a dolgok, hogy Alex Skeelt többször kórházban kellett ápolni, például akkor, amikor sörösüveggel ütlegelték őt. Egy másik alkalommal a nő szándékosan le is forrázta barátját. A barátnő elvette és szétverte Alex Skeel mobiltelefonját, hogy az ne tudjon kapcsolatba lépni barátaival és családtagjaival. "Három év lelki terror után jött a fizikai. Úgy éreztem eltörte a csontjaimat, lefogytam, a testemet nyíilt sebek voltak" - mesélte Skeel.

A bíróság bizonyítottnak látta a bántalmazás tényét, s hét és fél éves börtönbüntetést szabott ki Jordan Worthra.  Brit lapjelentések szerint ez az első alkalom Nagy-Britanniában, hogy egy női elkövetőt ítéltek börtönbüntetésre családon belüli erőszakért.

Az ítélet közzététele után Skeel arra buzdította a családon belüli erőszak áldozatait, hogy azonnal lépjenek a nyilvánosság elé, s ne várjanak annyit, mint amennyit ő várt.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.