Rasszista módon írtunk az emberekről, nem foglalkoztunk a nem fehér amerikaiakkal, egzotikusként és vadként mutattunk be egyes népcsoportokat, s megerősítettük a sztereotípiákat” – írja a National Geographic című amerikai folyóirat főszerkesztője, Susan Goldberg. A lap harcolni akar a mai rasszisták ellen.
Az áprilisi számot a Magyarországon is népszerű lap az embereknek szentelte, s közölte azokat a véleményeket is, amelyeket a lap által felkért történészek fogalmaztak meg a korábbi számok olvasása után. „Szálljunk szembe azokkal, akik ma szégyenletesen módon politikai stratégiaiként használják a rasszizmust, s mutassuk meg, hogy mi jobbak vagyunk a rasszistáknál” – írta Goldberg.
Goldberg szerint néhány korábbi National Geographic cikk olvasása után nem jutott szóhoz. Egyebek mellett az az 1916-os lapszám háborította fel, amelyen egy fénykép alatt ez a képaláírás volt olvasható: Dél-ausztráliai feketék, az összes ember közül ezeknek a vadaknak a legalacsonyabb az intelligencia szintje. John Edwin történész azt írta, a múltban a National Geographic arra használta fel hatalmas tekintélyét, hogy megerősítse a rasszista nézeteket.