Három déli államban évtizedek óta nem látott hóesés van. Több államban megbénult az élet a rendkívüli fagy miatt, eltörtek a vízvezetékek, nincs áram, akadozik a közlekedés. Nagyvárosok vannak hó alatt, és a helyzet egyelőre nem változik.
Az Egyesült Államok legtöbb tagállamában nem szűnik a havazás, hurrikánerejű szél süvít, és több államban is rendkívüli állapotot hirdettek. Még a déli szövetségi államokban is kemény tél van, pedig több mint három évtizede nem havazott arrafelé. Kalifornia és Arizona kivételével mindenütt hó borítja az országot és heves vihar tombol. A keleti partvidéken "bombaciklonnak" elnevezett viharzónák terjeszkednek.
Floridában, Georgiában és Dél-Karolinában három évtizede nem látott hóesés van. A déli államok nagyvárosai, például Savannah és Charleston, 12-15 centiméteres hó alatt vannak, Marylandben a tengerparti üdülőhelyeket csípőig érő hó borítja. Larry Hogan marylandi kormányzó csütörtökön rendkívüli állapotot hirdetett az állam keleti megyéiben, a Chesapeake-öböl felett átívelő, forgalmas hídon a havazás és a sűrű köd miatt forgalomkorlátozást rendeltek el. Baltimore kikötőjébe nem hajózhatnak be teherszállító hajók. Az Atlanti-óceán hullámait hurrikánerejű szél emeli hét méter magasra, Floridától Marylandig.
Mississippi legnagyobb városában, Jacksonban a hidegtől eltörtek a vízvezetékcsövek, a városban nincs víz, több nagyvárosból a hó súlyától leszakadt vezetékekről, áramszünetekről érkeznek jelentések.
Hó alatt van New York, Boston és a keleti partvidék valamennyi települése, a meteorológusok a térség 18 nagyvárosára szombatig rekordhideg érkezését jósolják. New York és Boston között ritkították a vasúti járatokat, Washington DC és a virginiai Norfolk kikötője között pedig csütörtöktől egyáltalán nem jár a vonat. A nagy repülőtereken, mint például a bostoni Logan nemzetközi reptéren vagy a New York-i LaGuardia légikikötőben járatok ezreit törölték, sok kisebb repteret lezártak.
A szövetségi államok vezetői és a helyi tisztségviselők arra szólítják fel az ott élőket, hogy készüljenek fel élelmiszertartalékokkal, áramszünet esetére gyertyákkal és elemlámpákkal.
Gina Raimondo, Rhode Island kormányzója arra figyelmeztetett, hogy a kicsiny keleti parti államban várhatóan 50 ezren lesznek kénytelenek áram és fűtés nélkül tölteni a következő napokat.
Észak- és Dél-Karolinában, Virginiában, Marylandben, Delaware-ban, Pennsylvaniában és New York államban sok helyen változatlanul szünetel a tanítás, az állami hivatalok zárva tartanak.