2017. december. 23. 15:40 MTI Utolsó frissítés: 2017. december. 23. 15:12 Világ

Putyinék szerint ez a harc lesz a végső

Az Egységes Oroszország Vlagyimir Putyin elnök végső győzelmére számít a 2018. márciusi elnökválasztáson - közölte Dmitrij Medvegyev pártelnök, miniszterelnök.

Medvegyev  kijelentette: pártja üdvözli, hogy Putyin egyéni jelöltént indul a jövő évi választásokon. "Mint felelős politikai erő megértjük, hogy a jelen helyzetben Vlagyimir Vlagyimirovics Putyinnak a párton kívüli állampolgárok legszélesebb rétegeire kell támaszkodnia" - mondta a kormányfő.

A párt éves kongresszusán Medvegyev hangsúlyozta: a párt "minden lehetséges támogatást" megad Putyinnak most és a jövőben is. "Az Egységes Oroszország alkotmányos többséggel bír a dumában, a parlament alsóházában, meggyőző többsége van a regionális parlamentekben és túlnyomó többsége van a helyi önkormányzatokban. Pártunk a törvényhozás teljes vertikumában jelen van. Pártunknak több mint 2 millió 200 ezer tagja és mintegy 900 ezer támogatója van. Országszerte mintegy 90 ezer alapszervezetünk működik" - mondta Dmitrij Medvegyev.

Az előrejelzések Putyin győzelmét jelzik a 2018. évi választásokon, így várhatóan megkezdheti negyedik hatéves elnöki megbízatását.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.